YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emniyeti alarma geçiren talimat
Emniyeti alarma geçiren talimat
20 Aralık 2009 12:27
Emniyet Genel Müdürlüğü, 81 ile gizli yazı gönderdi

Emniyet Genel Müdürlüğü, 'Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi'ni sabote etmek için düzenlenebilecek intihar saldırısı dahil bombalı sabotajlara karşı 81 il emniyet müdürlüğünü alarma geçirdi.

Emniyet Genel Müdürlüğü KCK/TM'nin (Türkiye Meclisi) 'şehirlerde bombalı sabotaj eylemleri başlatın' talimatı verdiğini tespit etti. Teknik takibe takılan şifreli talimat sonrası emniyet, 'demokratik açılım' sürecini baltalamaya yönelik bombalı eylemlere karşı polisi alarma geçirdi. Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal'ın imzası ile 81 il emniyet müdürlüğüne gönderilen yazıda, "Halkı, kamu kurum ve kuruluşları, siyasi partiler ile güvenlik güçlerini hedef alabilecek bombalı provokasyonlara karşı tüm personelimiz son derece dikkatli ve duyarlı bulunsun." denildi.

Gizli yazıda müzahir kitlesine gösterilerde geniş katılım sağlanması emri veren KCK'nın bombalı sabotajlar konusunda Kuzey Irak'tan Türkiye'ye yasadışı yollarla plastik patlayıcı sevk etmeye başladığına dikkat çekildi. Örgütün 'bombalı eylemlere geçin' talimatı verdiği bildirildi. İstihbarat kaynakları, KCK/TM'nin Serhildan olarak adlandırılan sivil itaatsizlik eylemlerinde umduğunu bulamayınca özellikle İstanbul, Ankara, İzmir, Diyarbakır, Mersin, Adana, Antalya olmak üzere çeşitli şehirlerde bombalı sabotajlara yönelme kararı aldığını öne sürüyor. Birçok yerde ele geçirilen silah ve patlayıcılar da istihbaratı doğruluyor.
Zaman

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler