YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emniyet teşkilatında ‘devrim’ gibi yapılanma
Emniyet teşkilatında ‘devrim’ gibi yapılanma
15 Ocak 2011 08:06
Polis 40 saat çalışacak, sınavdan maçtan kurtulacak...

Yeşil kart soruşturmaları, tebligat ve özel koruma gibi 'angarya' görevlerde polisler çalıştırılmayacak. Ödüllendirme sadece maaş taltifi ve takdirname ile sınırlı olmayacak.

165yıllık Türk Polis Teşkilatı yeni yapılanmaya gidiyor. Düzenleme ile polisler için Avrupa standartlarına uygun çalışma sistemi getirilecek. Polisler haftada 40 saatten fazla çalıştırılmayacak. Mesai saatleri dışında yapılan görevlendirmeler için fazla mesai ücreti verilecek. Polisin fazla mesai ve tazminatlarının yeniden belirlenmesi için kanun tasarısı hazırlanacak.

Ayrıca polisin asli görevi dışında çalıştırılmaması için yasal ve idari düzenlemeler yapılacak. Yıllardır "angarya" olarak görülen yeşil kart soruşturmaları, tebligat, maç, sınav ve özel koruma gibi görevlerde polisler çalıştırılmayacak. Görev süresi kadar mesai Zorunlu görevlerde ise polislere görev süresi kadar mesai ücreti ödenecek.

Emniyet Genel Müdürlüğünce düzenlenen "Personel Sorunları Çalışma Toplantısı"nda alınan kararlar kısa, orta ve uzun vadede hayata geçirilecek. 220 bin 953 kişilik teşkilatta; görev tanımları, atama, istihdam, motivasyon, ödüllendirme, rütbe terfi, branşlaşma, çalışma şartları, sicil, disiplin, denetim ve performans değerlendirme sistemi gibi konularda önemli düzenlemeler yapılacak. (Bugün)

İNŞALLAH
 // O.ÇETİN
Dört gözle bekliyoruz, bakalım ne çıkıcak....
15 Ocak 2011 21:03
akın
 // gürbüz
Ölme eşeğim ölme, yaz gelince yonca bitecek... 2 yıldır uyduruk kimlik kartını değişemeyen teşkilat mı bunu yapacak? 5 yıldır ünüformaların değişeceği vaadiyle bayan memurlara hala kravat taktırıp erkek botu giydiren teşkilat mı? keşke ben bu yazdığımdan utansam...
annem derdi "taş ol da baş yar" diye.. aynen öyle işte; Keşke...
15 Ocak 2011 17:47
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler