YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emniyet müdüründen polise trafik cezası
Emniyet müdüründen polise trafik cezası
01 Ağustos 2012 19:38
Kahramanmaraş Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, trafiği tehlikeye düşürdüğü gerekçesiyle resmi plakalı ekibe trafik cezası uygulattı.

Emniyet Müdürü Aydın, makam aracıyla Hacı Bayram Veli Mahallesi'nde seyir halindeyken, haber merkezini telsizle arayarak 4843 kodlu ekibin görev yeri ile ilgili bilgi istedi. Bu sırada telsizde devreye giren ekip, görev yerine doğru seyir halinde olduğunu bildirdi.

Emniyet Müdürü Aydın, merkezi yeniden anons ederek, bir trafik ekibinin, söz konusu resmi ekibe trafik cezası uygulaması talimatını verdi.

Bunun üzerine trafik ekibi, resmi plakalı polis ekibine ''trafiği tehlikeye düşürmekten'' Karayolları Trafik Kanunu'nun 46/2-a maddesi uyarınca 140 TL para cezası uyguladı.

Aydın, daha sonra telsizden, ''Resmi ve sivil ekiplerimiz özellikle polis vatandaş ilişkisi açısından bir olaya acil müdahale etmiyorsa trafik kurallarına mutlak suretle riayet edecektir'' diye konuştu. AA

adalet
 // ahmet karacan
müdürümüz çok güzel bir uygulama yapmış. peki şahsi araçlarında iken hakim savcılarave milletvekillerine kural ihlali yaptıklarında neden aynısı uygulanmıyor/uygulanamıyor. Bakan yada milletvekili konvoyundaki makam ve koruma aracı dışındaki onlarca gereksiz araç için kavşaklarda vatandaşlarımız dakikalarca niye bekletiliyor. adaleti sağlayanlar adalete uymuyorlar....
02 Ağustos 2012 00:36
teşekkür
 // m.tatar
umarım bu tip olayları tüm türkiyede yaşariz....
01 Ağustos 2012 23:55
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler