YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emniyet Müdürü hakkında şok iddia
Emniyet Müdürü hakkında şok iddia
16 Mayıs 2011 13:47
Şırnak'ta şehit olan polis memurunun ailesinin ihmal iddiaları, gözleri Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ'a çevirdi.

Şırnak'ın Silopi ilçesinde düğününe iki gün kala şehit olan polis memuru Gökmen Şimşek'in ailesinin "Göz göre göre şehit edildi" iddiaları üzerine suç duyurusunda bulunmasıyla birlikte gözler Şırnak Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ'a çevrildi.

Şırnak Emniyet Müdürü'nün Gaffar Okkan suikasti sırasında da Diyarbakır İstihbarat Şube Müdürü olduğu ve inisiyatif alamayan yönetimiyle istihbarat şubeyi asli görevlerini yapamaz hale getirdiği ileri sürüldü.

Uludağ'ın kötü istihbarat yönetimi ile suçlamalarına gerekçe olarak şu iddialar ileri sürülüyor:

"Uludağ, 'dinleme kolaycılıktır' dedi ve Hizbullah'ın takipteki telefonlarının fişini çekti. Bu tutuma karşın örgütün içinden bilgi alınması konusunda çalıştırılan ajanların da maliyetinin yüksek olduğunu ileri sürdü ve polisi Hizbullah konusunda kör ve sağır hale getirdi."
Uludağ, Gaffar Okkan şehit edilene kadar örgütçü takiplerini de masraflı buldu ve bu maksatlı harcamalara son verdi."

Uludağ, Gaffar Okkan'ın şehit edilmesiyle Diyarbakır İstihbarat Şube Müdürlüğü görevinden alındı. Sonra ise hem eylem aydınlatıldı hem eylemin failleri yakalandı."
Ali Doğan Uludağ'ın, göreve başladığında zırhlı araç kullanımını da sınırladığı ancak tepkiler üzerine bu tutumunu değiştirdiği iddia edildi.

Uludağ'ın tepki çeken bir diğer uygulaması da polisin her durumda muhakkak tepe lambası yakmasını zorunlu hale getirmesi. Bu durumun kırsal yerlerde polisi 'hedef' haline getirdiği belirtiliyor.

Uludağ'ın en son polis memuru Gökmen Şimşek'i şehit eden uygulaması ise polisevinin arkasında kalan ve kırsal geçişlerinin yaşandığı mıntıkada yaya devriye istemesi oldu.


Yeni Şafak

Ergenekon
 // Celik gümüs
Bu Müdürün de mutlaka bir Ergenekon baglantisi vardir.Zaten su aralar eskisin den daha fazla birlikte calisiyorlar....
17 Mayıs 2011 01:07
para israfından kaçıp evlatlarımızı telef ettirmiş
 // cedid
sizcede garip değilmi ortada bu kadar gerçek varken hala bu müdürün yerinde duruyor olması yaşananlar tesadüf olabilirmi sizcede yazık giden evlatlarımıza...
16 Mayıs 2011 14:46
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler