YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emniyet Müdürlüğü'ne saldırı
Emniyet Müdürlüğü'ne saldırı
24 Eylül 2011 12:12
Van'ın Gevaş ilçesinde bölücü terör örgütü mensuplarında İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. Polisin karşılık vermesiyle kaçan teröristler için operasyon başlatıldı.Saldırıda ölen ya da yaralanan olmadığı bildirildi.

PKK'lı teröristler Van'ın Gevaş İlçesi Emniyet Amirliği'ne saldırdı. Teröristler saldırıda roket ve uzun namlulu silahlar kullandı.

Saldırıda ölen ya da yaralanan olmazken, kaçan teröristlerin yakalanması için operasyon başlatıldı. Saldırı saat 21.30 sıralarında Bahçelievler Mahallesi Vatan Caddesi üzerinde bulunan Emniyet Amirliği'ne yapıldı. Sayıları belirlenemeyen teröristler, emniyet amirliğine mahalledeki ağaçlık bölgeden önce roket atıp, daha sonra uzun namlulu silahlarla ateş açtı. 

Polisin anında karşılık vermesi üzerine karanlıktan faydalanan teröristler, dağlık alana doğru kaçarak izlerini kaybettirdi. Silah sesleri 20 dakika boyunca ilçenin her yerinde duyuldu. Saldırının ardından bölgeye aralarında özel harekât polislerinin de bulunduğu çok sayıda ekip sevk edildi. 

Saldırıda PKK'lı teröristlerin attığı roket mermisi emniyet amirliğinin çatısına isabet etti. Saldırıda ölen ya da yaralanan olmazken, kaçan teröristlerin yakalanması için zırhlı araçlarla mahalle aralarına giren polis teröristlerin izini sürdü.

Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler