YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emniyet FuatAvni'nin kulaklarını tıkadı
Polislere yönelik operasyonu önceden Twitter'dan duyuran FuatAvni, bu kez bilgi paylaşamadı.
Emniyet FuatAvni'nin kulaklarını tıkadı
26 Kasım 2014 / 11:00 Güncelleme: 26 Kasım 2014 / 17:01

Twitter kullanıcısı Fuatavni  özellikle polislere yönelik yapılan operasyonları önceden haber vermesi üzerine İstanbul Emniyeti gizliliği sıkı tuttu.

Edirne ve Tekirdağ İstihbarat şubelerindeki usulsüz dinleme yapan polislere yönelik yapılan operasyon önceden sızmaması için yakalama kararları son ana kadar saklandı.

Akşam'ın haberine göre, hazır bekleyen ekipler sabah 7'de operasyon yapınca Fuatavni bu sefer habersiz yakalanarak operasyonu önceden Twitter'da paylaşamadı.  Tekirdağ ve Edirne'deki usulsüz dinlemeler ile ilgili müfettişlerin hazırladığı raporlar sonrası yapılan operasyonda 17 kişi gözaltına alınmıştı.  

Operasyon çok gizli tutuldu

17 kişi gözaltına alınırken polis bir başka operasyonu da Twitter kullanacısı ve yapılan operasyonları saatler öncesinden haber veren Fuatavni isimli kullanıcıya yönelik oldu. Polis, Fuatavni'nin bir kaç kez operasyonları daha öncesinden yazması üzerine bir dizi tedbir aldı. Edirne ve Tekirdağ İstihbarat Şubelerine yönelik gerçekleştirilecek operasyon son ana kadar saklandı. Gözaltı listeleri bir gün önceden değil son anda ekiplere dağıtıldı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler