YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emniyet canlı bombayı arıyor
Emniyet canlı bombayı arıyor
13 Ocak 2015 07:30
İstanbul polisi, DHKP-C örgütünün yanlış bilgiyle "Sultanahmet bombacısı" diye duyurduğu Elif Sultan Kalsen’i arıyor. Bahçelievler ve Eyüp’te düzenlenen eş zamanlı baskında Kalsen’in izine rastlanamadı.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Elif Sultan Kalsen’i “canlı bomba” eylemi düzenlemeden önce yakalamak için geniş çaplı operasyon başlattı.

Kalşen’in gidebileceği düşünülen Bahçelievler ve Eyüp’te iki farklı adrese eş zamanlı baskın düzenlendi. Sabahın erken saatlerinde yapılan baskınlarda Elif Sultan Kalsen’in izine rastlanılamadı.

Sultanahmet’te bulunan düzenlenen intihar saldırısını DHKP-C terör örgütü üstlenmiş, saldırganın Elif Sultan Kalsen olduğunu açıklamıştı. 

Eylemler karıştı

Ancak önce Kalşen’in ailesi “Bizim kızımız değil” açıklaması yapmış, sonra da polis, ölü olarak ele geçirilen saldırganın Rus uyruklu Diana Ramazova olduğunu açıklamıştı. Durum üzerine yandaşlarından özür dileyen DHKP-C, yeni eylem hazırlığında olduklarını bildirmişti.

Örgütün Elif Sultan Kalsen’in intihar bombacısı olarak görev yapacağı bir saldırı planladığı, Ramazova’nın düzenlediği saldırıyı kendi planladıkları saldırı zannederek sahip çıktığı belirtildi. Kalşen’in ailesinin de uzun zamandır kızlarından haber alamadıklarını bildirmesi üzerine polis harekete geçti.

 

YENİ ŞAFAK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler