YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emir Sarıgül istifa etti: İşte ilk açıklama
Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Emir Sarıgül, istifa etti.
Emir Sarıgül istifa etti: İşte ilk açıklama
19 Aralık 2014 / 11:11 Güncelleme: 19 Aralık 2014 / 11:40

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün yardımcısı Emir Sarıgül, düzenlediği basın toplasında "Sayın İnönü nasıl bir ruh halindedir ki tartışmaya Mustafa Sarıgül'ü dahil etmektedir" dedi ve görevinden istifa ettiğini açıkladı.

İşte Sarıgül'ün açıklamalarından satırbaşları:

Ne tehdit, ne küfür. Bunlar bizim tarzımıza uygun davranışlar değildir. Bu iftiralarla ilgili olarak sayın Sarıgül hukuksal olarak gerekli davaları açmıştır. Ben de gerekli davaları açacağım. 29 tane Meclis üyem adına da üzüntülerimi belirtmek istiyorum. Buradaki mücadele sayın İnönü ile İnönü’nün yok saydığı 29 tane CHP Meclis üyesi arkadaşımızladır. Nasıl bir ruh halindedir ki nedenini bilmediğim şekilde Sayın Sarıgül’ü dahil etmektedir.

Ali Ekinci de istifa etti!

Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Ali Ekinci görevini bıraktı. Ekinci sert bir basın açıklaması yayınlayarak istifa etti.
 
Ali Ekinci, istifasını şöyle duyurdu: "Mustafa Sarıgül'den öğrendiğimiz 'birlikte, sevgiyle' anlayışıyla çıkğımız bu yolda vefasızlığın, ihanet ve gerçekliği asla olmayan iddiaların ortasında sağlıklı bir belediyecilik yapmamız mümkün değildir.
 
Sayın Mustafa Sarıgül'e ve yol arkadaşım Emir Sarıgül'e yönelik iftiraları kabul etmem mümkün değildir. Şu ana kadar tüm Türkiye'ye örnek olan Şişli Modeli'nin Sayın Hayri İnönü'nün kişisel hırslarına kurban edilmesini doğru bulmuyorum.
 
Sayın Sarıgül ile çıktığımız bu yolda topluma hizmet vermeye devam edeceğimizi belirtirken Şişli Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevimden istifa ediyorum.
 
Kamuoyunun dikkatine sunarım."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler