YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emir Genel Merkez’den
Emir Genel Merkez’den
22 Mart 2010 08:46
Ergenekon davasının gizli tanığı Munzur ile görüşerek yargıya müdahale ettiği güvenlik kamerası görüntüleriyle belgelenen CHP’li Ersin, “Genel Merkez talimatı ile oraya gittim” dedi

Ergenekon-Erzincan soruşturmasının gizli tanığı Munzur ile 80 bin liralık kirli pazarlık yaptığı öne sürülen ve kendisine ait Bond çantanın el değiştirdiği görüşmenin yapıldığı Eriza Otel’in güvenlik kameralarına yansıyan CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin “Genel Merkezin talimatı ile oralara gittim” dedi. Ersin, İzmir’de gazetecilerle sohbet ederken ilginç açıklamalarda bulundu. Gizli tanık Munzur ile hem Erzincan’da hem de Ankara’da görüştüğü ortaya çıkan Ersin, Erzurum ve Erzincan’daki gelişmeleri ağustos ayından beri takip ettiğini, iki kez soru önergesi verdiğini, MİT ve jandarma personeli tutuklularla da görüştüğünü anımsattı.

GİZLİ TANIK BENİMLE GÖRÜŞMEK İSTEDİ

Ersin, başsavcı ve il jandarma komutanının tutuklanması, 3. Ordu Komutanının da tutuklanması girişimi sonrasında otele 3 gazeteci ve 3 milletvekili ile gittiğini belirterek şunları söyledi: “Yanımdaki bir koltuğu hep boş bıraktım. Gizli tanık olduğu ileri sürülen bu kişinin benimle görüşmek istediği söylendi, ben de davet ettim. Özel görüşeceğini söyledi, ‘Kahvaltıdan sonra görüşelim’ dedim. Bu arada Fox TV muhabiri röportaj yapmak için dışarı çıkardı. Burada sorular sordular, sigaralarımızı içtik, sonra içeri geçtik, bu şahısla salonda görüştük, 7-8 kişi vardı etrafımızda, sorunlarından söz etti. Röportaj için dışarı çıktığımızda çantam içeride kalmıştı, birilerinden çantayı almalarını istedim. Sonra 20-25 kişi ile dışarı çıktık, Erzincan il başkanlığına gittik. Ortaya atılan iddialara anlam veremiyorum. Tamamen uydurma, deli saçması. Çantada 80 bin lira olduğu nereden çıktı? Vermek istesem bile üst katta odamda veririm, herkesin içinde mi veririm?”

‘GÖRÜŞMEDE YALNIZ  DEĞİLDİK’ SAVUNMASI

Dosya:http://91.93.103.35/icerik/100321-114815-p5k1.jpg
 

Görüntülerde sadece restorandaki bir bölümün gösterildiğini, görüşme sırasında yalnız olmadıklarını savunan Ersin, şöyle konuştu: “Dava açacağım, bunları haber yapan televizyonlara, gazetelere dava açacağım. Vekalet verdim, kanıtları, haberleri topluyorum. Beni ve ailemi çok üzdüler. Gizli işler yapan biri olarak gösterdiler. Ben günde 15 kişiyle ortalama görüşürüm yüz yüze, telefonlar açarım. Bu şahsın gizli tanık olduğunu bilmiyordum, bilseydim yine de görüşürdüm. Derdi olan bana geliyor. Genel merkezin talimatı ile oralara gittim. Savcılık benimle ilgili soruşturma başlatırsa, hemen o gün dokunulmazlığımın kaldırılmasını isterim. Bütün görüntülerin, kamera kayıtlarının incelenmesini isteyeceğim. Birincisi bu 80 bin lira rakamı nereden ortaya çıktı, neden 80 bin lira. İkincisi kim bu adam? Niçin vereyim, akrabam mı?” 

Görüntüler CHP’li Ersin’i yalanlıyor

Erzincan’da gizli tanık Munzur ile görüştüğü ortaya çıkınca “Görüşmedim” diyen ancak 3 gün sonra görüştüğünü kabul etmek zorunda kalan Ahmet Ersin, Eriza Otel’in güvenlik kameraları tarafından yalanlanmıştı. Görüntülerde Ersin elinde siyah bir çantayla gizli tanık Munzur ve Paradise Pastanesi’nin sahiplerinden Erdal Erdoğan’ın bulunduğu masaya geliyor. Erdoğan ve Munzur’la el sıkışan Ersin, masaya oturuyor. CHP’li Ersin’in bıraktığı çantayı bir süre sonra, gizli tanıklara baskı yaptığı iddianameye giren ve tutuklanan Paradise Pastanesi sahibi Erdal Erdoğan alarak otelden çıkıyor. Erdoğan’ın peşinden gizli tanık Munzur da çıkıyor. Yani Ersin’in getirdiği çantayı, Erdoğan ve gizli tanık götürüyor. Görüntülerde Başsavcı İlhan Cihaner’in avukatı Hamit Sekman da yer alıyor. Erzurum Savcısı Osman Şanal’ın yetkilerinin HSYK tarafından alınmasının ardından ortadan kaybolan gizli tanıklar, daha sonra Erzurum Savcılığı’na verdikleri ifadede, kendilerini jandarmaların aldığını, Paradise Pastanesi sahibi Erdal Erdoğan’la birlikte Erzincan Adliyesi’ne götürüldüklerini, ifadelerini değiştirmeleri için kendilerine para teklif edildiğini, daha sonra da CHP’li Ahmet Ersin’le görüştürüldüklerini anlatmışlardı. Gizli tanıkların iddiaları iddianameye girmişti. Gizli tanık Fırat verdiği ifadede “Erdal Erdoğan’ın Paradise isimli işyerine gittim. Burada siyah bir çanta getirdi, içinde 80 milyar olduğunu söyledi. ‘Bu parayı al, ifadenizi değiştirin’ dedi” şeklinde konuşmuştu. 

Star

MİLLET VEKİLİ İLLEGAL İŞLERLE UĞRAŞMAMALI !
 // BATUHAN
Bu vekilin üzerine gidilsin ciddi ve çok çarpıcı illegal ilintiler çıkabilir. Niçin mi? Birazcık üzerine gidilince hemen topu genel merkeze attı biraz daha sıkıştırılsa örk: Siz bir milletvekilisiniz bütün bu pis işlerle,kişilerle niçin uğraşıyorsunuz yoksa yaranızmı var neyin üstünü örtmeye çalışıyorsunuz? Siz yasal olarak avukatlıkta yapamazsınız neyin peşindesiniz ? Haklının mı, yoksa mafyanın mı hakkını arıyorsunuz ? ...
22 Mart 2010 15:57
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler