YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emine Ülker Tarhan hakkında bomba iddia
Emine Ülker Tarhan'ın başkanlığı zamanında YARSAV'a 500 Paralel Yapı üyesinin sızdığı iddia edildi.
Emine Ülker Tarhan hakkında bomba iddia
04 Eylül 2014 / 08:27 Güncelleme: 04 Eylül 2014 / 08:30

Takvim'de yer alan habere göre, 17 Aralık'ta gün yüzüne çıkan eski Türkiye'nin en yeni kirli ittifakı yine hazırlıklarını tamamladı. Paralel yapının, emniyetteki hakimiyetini kaybettikten sonra yargıda varlığını sürdürmek için her tezgahı kurduğu ortaya çıktı.

YARSAV'ı aldılar

17 Aralık sonrası CHP ile iş birliğine giren Cemaat, hem CHP'li vekillerin paralel söylemleriyle hem de müritlerin ev ev dolaşıp seçimler öncesi CHP adayların oy istemesiyle din sömürücülüğünde çığır açmıştı. Paralel yapının bu kez de Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu seçimleri öncesi bir kez daha eski Türkiye'nin köhne zihniyetiyle kirli bir oyun tertiplediği iddia edildi.

Demokrat Yargı Derneği Eş Başkanı Uğur Yiğit, "HSYK adayı olan Levent Ünal, Balyoz davasında kararın onanması yönünde görüş bildiren Yargıtay 9. Ceza Dairesi Tetkik Hakimi. Bu kişiyi aday gösterten Cemaat. YARSAV, Cemaat tarafından ele geçirilmiş. Özellikle 2010'dan bu yana Emine Ülker Tarhan döneminde 400-500 Cemaat mensubu YARSAV'a üye yapıldı. Vitrine konan beş on kişi ile Cemaatin adeta Truva atı gibi" diye konuştu.

İnce'ye Ret cevabı

Bu arada Tarhan, Muharrem İnce'nin Twetter'dan yaptığı "Partimizin ve kadınlarımızın güçlü temsilcisi EUTarhan' ın yanımda olması halkımızın ve örgütümüzün beklentisidir. Bize güç katacaktır" davete, dün Facebook üzerinden cevap verdi: "Sayın Muharrem İnce'nin samimi ve nazik destek talebine çok teşekkür ediyor, partimizin değerleri ve iktidar hedefine ilişkin vereceğini ümit ettiğim mücadelesinde kendisine yürekten başarılar diliyorum. Yolu açık olsun".

 

TAKVİM

16:54
 // Ahmet
Yahu bu ülkede,akp 'den başka türklere çalışan parti-kurum-kuruluş-kişi kalmamış....
04 Eylül 2014 16:54
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler