YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emine Erdoğan'ın hiç bilinmeyen sırrı
Emine Erdoğan'ın hiç bilinmeyen sırrı
05 Aralık 2012 10:30
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan bugüne kadar bilinmeyen bir sırrını açıkladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, ailesinde de down sendromu bulunduğunu belirterek, ''Bunu ilk defa burada söylüyorum. Doğduğum günden beri, down sendromlu bir süt ağabeyim vardı benim. Ancak bir kaç yıl önce kaybettik'' dedi.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yürütülen ''Ulaşımda, İletişimde, Hayatın İçerisinde Ben De Varım'' projesi tanıtım toplantısına, Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, proje destek veren kurum ve kuruluşların temsilcileri, proje kapsamında işe yerleştirilen down sendromlu gençler, aileleri ve diğer ilgililer katıldı.

Buradaki konuşmasına ''Sizlerle birşeyler paylaşmak istiyorum burada çok duygulandım. Aslında biliyor musunuz ben de sizlerdenim'' sözleriyle başlayan Emine Erdoğan, şöyle devam etti:

''Yani ailesinde down sendromu bulunan bir kişiyim. Bunu ilk defa burada söylüyorum. Doğduğum günden beri, down sendromlu bir süt ağabeyim vardı benim. Hayrettin. 'Leylim' derdik biz ona. İnanın o bizim bütün ailemizin, bütün sülalemizin maskotuydu. O kadar severdik ki biz onu....O zamanlar biliyorsunuz sizlerin de ifade ettiği gibi down sendromlular için eğitim kurumları, vakıflar, dernekler yoktu. Hiçbir eğitim almamıştı ağabeyim. Ama o sevgiyle büyüdü. Bizlerin ve ailesinin sevgisiyle büyüdü. O kadar mutluydu ki ve bizi de mutlu eden oydu. Hepimizi mutlu ederdi. Annesi vefat ettikten sonra hem ablası hem de benim amcamın eşi olan Hayrettin'in ablası, kendisine baktı. Allah ondan binlerce kez razı olsun. O kadar güzel baktı ki hiç annesini aratmadı ona.

Biz onu o kadar çok severdik ki, Başbakan çok severdi onu. Bazen sadece onu görmek için giderdik onların evine. O da bizi görünce çok mutlu olurdu.''

Emine Erdoğan, ağabeyi Hayrettin'i bir kaç sene önce kaybettiğini, ancak hiç eğitim almadığı halde sevgiyle büyüdüğü için ağabeyinin standardın üzerinde çok uzun seneler yaşadığını ifade etti. aa

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler