YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emine Erdoğan'a ağır hakaret
Emine Erdoğan'a ağır hakaret
03 Mayıs 2010 08:02
DP lideri Cindoruk, Emine Erdoğan için hakarete varan kelimeler sarf etti: Türk Kadınını temsil edecek bir tarafı mı var?

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşine ağır eleştirilerde bulundu.

Partisinin Çankaya İlçesi 10. Olağan Kongresi'nde konuşan Cindoruk, geçtiğimiz günlerde beraberindeki heyetler Brüksel'de temaslarda bulunan Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan için, "Türk Kadınını temsil edecek bir tarafı mı var?" ifadesini kullandı.

Emine Erdoğan için "Başmüzakereci mi oldu?" diye soran Cindoruk, suçun Emine Erdoğan'da değil onun peşine takılanlarda olduğunu söyledi.

Şehit olan 4 askere Allah'tan rahmet dileyen ve ailelerine de başsağlığı mesajını ileten Cindoruk, "Terörle mücadelede terörün tarifini yapamadık. Ortada basit bir anarşi yok. Sevr Anlaşması ile Lozan Anlaşması'nın çatışması vardır. Olay, Sevr'i dayatma hadisesidir." diye konuştu.

"Terörle uzlaşılmaz, terörle mücadele edilir." diyen Cindoruk, Türk ordusunun operasyona her zaman hazır olduğunu ifade etti. Dış politikanın millileştirilmesi, Dışişleri Bakanı'nın da vatansever olması gerektiğini dile getiren Cindoruk, Türkiye'nin yeni bir dış politikaya muhtaç olduğunu savunarak, "Şimdiye kadar uygulanan dış politika doğru olsaydı analar ağlamaya devam etmezdi." şeklinde konuştu.
Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler