YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emine Erdoğan da '3 çocuk' dedi
Emine Erdoğan da '3 çocuk' dedi
28 Haziran 2012 17:29
Emine Erdoğan ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Şahin nikah şahidi oldu.

Van'da düzenlenen ''100 Yeni Yuva Kuruluyor Yüzler Gülüyor'' etkinliğine katılan Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Şahin, depremzede çifte nikah şahitliği yaptı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Van Valiliği, Van Belediyesi ve Mehir Vakfı tarafından düzenlenen ''100 Yeni Yuva Kuruluyor Yüzler Gülüyor'' programı kapsamında, depremzede 100 çiftin nikahı kıyıldı.

Van Gölü sahilindeki bir otelde düzenlenen nikah merasimi öncesinde yeni evlenen çiftlerle bir araya gelen Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, çiftlere mutluluklar dileyerek birlikte yemek yedi.

Yemeğin ardından evlenecek 100 çifti temsilen Ümmügülsüm Türk ile Hakim Kiye çiftinin nikahı kıyıldı.

Gelinin nikah şahitliğini Vali Münir Karaloğlu ile Mustafa Özdemir, damadın nikah şahitliğini ise Emine Erdoğan ve Bakan Şahin yaptı.

Nikah töreninde, Van Belediye Evlendirme Dairesi Nikah Memuru Melik Çetin'in, ''Evlenmeyi kabul ediyor musunuz '' yönündeki sorusuna, nikah törenine katılan 100 çift hep birlikte ''Evet'' cevabı verdi.

Nikah işlemlerinin ardından geline evlilik cüzdanını veren Emine Erdoğan, Başbakan Erdoğan'ın tavsiyesini kendisinin de tekrarladığını belirterek, ''Ben de en az 3 çocuk yapmanızı tavsiye ediyor, ömür boyu mutluluklar diliyorum. Bir yastıkta kocayın'' dedi.

Müftü Nimetullah Arvas'ın okuduğu duanın ardından Van Gölü sahilinde 100 çiftle hatıra fotoğrafı çektiren Emine Erdoğan ve Bakan Şahin, çiftlere birer Cumhuriyet altını hediye etti.

Bazı gelinlerin sevinçten gözyaşlarına hakim olamadığı nikah merasiminde, gelin ve damatlar kendilerine böyle bir imkan sunan yetkililere teşekkür etti.

Emine Erdoğan ve Bakan Şahin, buradaki programın ardından Edremit ilçesinde yaptırılan Çocuk Geliştirme Merkezi'nin (ÇOGEM) açılış törenine geçti. AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler