YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emine Erdoğan böngenin en aktif 3 lider eşi ile birlikte hareket edecek
Emine Erdoğan böngenin en aktif 3 lider eşi ile birlikte hareket edecek
Emine Erdoğan böngenin en aktif 3 lider eşi ile birlikte hareket edecek
07 Ocak 2009 / 11:12 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Başbakan Erdoğan'ın, Gazze'de ateşkes sağlanması için başlattığı diplomasi trafiğine eşi Emine Erdoğan da katılıyor. Emine Hanım, akan kana, yaşanan vahşete dikkat çekmek ve uluslararası yardım kampanyası düzenlemek için, bölgenin en aktif 3 lider eşi ile hareket edecek.


Akşam gazetesinin haberine göre, Başbakan Erdoğan başkanlığında toplanan AKP Merkez Yürütme Kurulu'nda İsrail saldırılarında yaşamını yitiren Filistinli çocuk ve kadınlar için harekete geçilmesi de kararlaştırıldı. Bu çerçevede Ortadoğu'nun en etkili kadınlarının devreye sokulması seçeneği gündeme geldi.


BARIŞ TURUNA ÇIKACAK
Emine Erdoğan'ın girişimiyle, dört ülkenin 'first lady'sinin uluslararası kampanya için harekete geçmesi önerildi. Öneri kabul gördü. Emine Hanım Ortadoğu turuna çıkacak. Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın eşi Esma Esad, Ürdün Kralı Abdullah'ın eşi Kraliçe Rania ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in eşi Mihriban Aliyeva ile görüşecek olan Emine Hanım, Ortadoğu'da kadın duyarlılığını artırmaya çalışacak. Dünyanın dikkatini Gazze'de can veren çocuk ve kadınlara çekmeye çalışacak olan dört first lady, yardım kampanyası düzenleyecek. Projenin ayrıntıları önümüzdeki günlerde netleşecek.


ÜRDÜNLÜ KADININ MODERN YÜZÜ
ÜRDÜN Kraliçesi Rania, Müslümanlığın Batı'daki imajını düzeltmeye çalışıyor. İslam, kadın hakları, açlık ve eğitim konusunda hazırladığı belgeselleri YouTube'a koyuyor. Rania, dünyanın en iyi giyinen kadınlar listesinde ön sıralarda yer alıyor.


UNESCO  İYİ NİYET TEMSİLCİSİ
AZERBAYCAN 'first lady'si Mihriban Aliyeva ülkesindeki en aktif siyasi figürlerden biri olarak öne çıkıyor. 2013'te yapılacak seçimlerde İlham Aliyev'in yerine geçilebilecek bir isim olarak gösterilen Aliyeva, 2005 seçimlerinde Parlamento'ya girmişti. UNESCO'nun iyi niyet temsilcisi de olan Aliyeva, eşinin yurtdışı ziyaretlerine eşlik ediyor. Aliyeva, düzgün fiziği ve şıklığı ile çıktığı tüm gezilerde dikkatleri üzerine çekiyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler