YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eminaoğlu iddianamesi hazır
YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminaoğlu hakkında iddianame hazırlandı. Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi kovuşturma açılmasına karar verirse Eminaoğlu Yargıtay'da yargılanacak.
Eminaoğlu iddianamesi hazır
12 Kasım 2009 / 18:17 Güncelleme: 13 Kasım 2009 / 00:44

Sincan Cumhuriyet Başsavcılığı, YARSAV Başkanı ve Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Ömer Faruk Eminağaoğlu hakkında, ''yargı
görevi yapanı etkileme'', ''soruşturmanın gizliliğini ihlal'' ve ''Dernek ve Vakıfların Kamu Kurum ve Kuruluşları ile İlişkilerine Dair Kanun'a muhalefet'' suçlarından iddianame hazırladı.

Eminağaoğlu hakkındaki iddianame, önce Sincan 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi, ancak bu mahkeme, iddianamenin UYAP'tan dağıtılmasını isteyerek iddianameyi geri gönderdi. UYAP'tan yapılan dağıtımda, iddianame, Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ne düştü.

Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi, önümüzdeki günlerde iddianameyi inceleyecek ve kovuşturmanın açılmasına gerek görürse dosyayı Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderecek.

Eminağaoğlu, birinci sınıf hakim olduğu için yargılama, Yargıtay'ın ilgili ceza dairesinde yapılacak. Adalet Bakanlığı, Eminağaoğlu hakkında disiplin soruşturması kapsamında 1 kez ''meslekten ihraç'', 2 kez ''yer değiştirme'' cezası istemişti. Bu istemlerle ilgili olarak Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu karar verecek.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler