YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eminağaoğlu dönemi bitti
YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu yönetim kurulu listesine giremedi.
Eminağaoğlu dönemi bitti
15 Kasım 2009 / 18:40 Güncelleme: 15 Kasım 2009 / 19:55

YARSAV'ın Türkiye Barolar Birliği Konferans Salonunda yapılan  21. Olağan Genel Kurulu'nda, YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu yönetim kurulu listesine seçilemedi.

Seçimde, YARSAV'ın 13 kişilik yönetim kurulu asil üyeleri ile 5 kişilik denetim kurulu asil üyeleri ve yedek üyelerinin seçimi tamamlandı.

Yönetim kurulu asil üyeliği için 15 kişilik çarşaf liste ile seçime gidildi. Delegelerin, çarşaf liste üzerinde iki adayın isimlerinin üzerini çizerek 13 kişiyi belirlemeleri istendi.

Yapılan seçimde 441 delege oy kullandı, 3 delegenin oyu geçersiz sayıldı. Ömer Faruk Eminağaoğlu geçerli oyların 195'ini alarak liste dışı kaldı. Listeye sonradan eklenen Aydın Tezcan da 247 oyla liste dışında bırakıldı.

YARSAV Yönetim Kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu:''Nuh Hüseyin Köse, Remzi Özdemir, Kazım Dağdeviren, Eray Karınca, Gürsel Özkan, Mehmet Ruşen Gültekin, Emine Ülker Tarhan, Leyla Köksal, Fetih Sayın, Muhammet Önder Tekin, Murat Arslan, Ali Rıza Aydın ve Hasan Akgedik.'' Seçim sonucuna delegelerden biri itiraz ederek divan kuruluna dilekçe verdi.

Divan Başkanı Mahir Ersin Germeç, seçim tasnif kurulunun oyları açıkça sayıp değerlendirdiğini belirterek yapılacak bir şey olmadığını söyledi.

Yönetim kuruluna seçilen üyeler daha sonra toplanarak YARSAV Başkanı ile diğer organların seçimini gerçekleştirecek.

emir tel-avivden
 // anti mossad
israil eminin fazla yiprandigini bu yuzden yarsavin toplumda yeterince etkili olamadigini dusundu. israil yipranmamis bir isimi yarsavin basina getirdi...
15 Kasım 2009 20:10
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler