YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emin Pazarcı: "Paralel Yapı kul hakkı bilmez"
Kanal A'da yayınlanan Çerçeve programına katılan Akşam Gazetesi Ankara Temsilcisi Emin Pazarcı, Paralel Yapı medyası hakkında "Basın özgürlüğünden bahsediyorlar, biz de gazeteciyiz ve kimin elinin kimin cebinde olduğunu gayet iyi biliriz" dedi.
Emin Pazarcı: "Paralel Yapı kul hakkı bilmez"
18 Aralık 2014 / 08:38 Güncelleme: 18 Aralık 2014 / 08:56

Fatih Şahin'in hazırlayıp sunduğu Çerçeve programına Akşam Gazetesi Ankara Temsilcisi Emin Pazarcı, Hukukçular Birliği Başkanı Alaeddin Varol ve Eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Bülent Orakoğlu konuk oldu.

Akşam Gazetesi Ankara Temsilcisi Emin Pazarcı'nın konuşmasında öne çıkan kısımlar şöyle:

14 Aralık basına vurulan bir darbe midir?

"Burada benim ne söylediğim değil neler olduğu önemlidir. Samanyolu TV'nin başındaki kişi gözaltına alındı. Samanyolu sustu mu? Bugün Halk TV'den bir arkadaşla konuştum. "Biz bu kadar ağır yayın yapmıyoruz" dedi. Zaman Gazetesi ve STV çok ağır ithamlarla yayınlarına devam ediyor. Demek ki basına yönelik bir darbe olsaydı bunlar yapılmazdı. Onlara göre Tahşiyecilerden dolayı değil fikirlerinden dolayı yazdıklarından dolayı gözaltına alındıklarını söylüyorlar. Ancak sızdığı kadarıyla bir vatandaş şikayeti var."

"O kadar kendilerinden emin ve pervasızlar ki..."

Vatandaşın şikayeti üzerine gerçekler ortaya çıkıyor. Aynı bombalar Ergenekon'da da kullanılmış. O kadar kendilerinden emin ve pervasız hareket ediyorlar ki... Ayrıca bir yapıya mensup olduğunu söyleyen ve bir yapının elemanı olan kişi nasıl özgür gazetecilik yapabilir?

"Basın özgürlüğünden bahsediyorlar, biz de gazeteciyiz ve kimin elinin kimin cebinde olduğunu gayet iyi biliriz"

"Ben bu yapıda yer alan arkadaşlardan birisiyle birlikte çalıştım. 2008'de Anayasa Mahkemesi'nde başörtüsü ile ilgili çok tartışılan bir rapor hazırlanmıştı. Gazeteciler de bu raporu almaya çalışıyorlardı. Bu arkadaş benim yanıma gelip, "Abi bu raporun içeriğini alabilir miyiz?" dedi. Ben de uğraşırız dedim. Biraz uğraştım Anayasa Mahkemesi üyelerinin cep telefonları kapalıydı. Sanırım kendilerine ulaşılmasını istemiyorlardı. Ben de biraz bekleyelim akşam ararım birkaçından öğreniriz dedim."

"Fakat bu arkadaş panik halinde, İstanbul'dan sıkıştırmışlar demek ki, aynen bana şunu söyledi tanıkları da var hatta sonra paylaştım bunu dedi ki,"Polise de sordum orada da bir şey düşmemiş" dedi. Bu kadar da cahil bir arkadaş olmadığına önemli bir mevkide olduğuna göre polisle Anayasa Mahkemesi'nin alakası olmadığını bilir. İşte bunlar böyle çalışmışlar polis onlara bu bunlara gibi..  Yani siz böyle çalışacaksınız, bu işleri yapacaksınız sonra da özgür basından bahsedeceksiniz. Ayrıca Paralel Yapı birçok medya kuruluşunu satın alıp kendi gibi düşünmeyen insanları işten çıkartırken, özgür basın anlayışı neredeydi? Çoğunun tazminatları da verilmedi mahkemelik oldu."

"Paralel Yapı kul hakkı bilmez"

"Mesela benim tazminatım çok düşük gösterildi. Mahkeme bana onların verdiğinin tam 10 katı tazminat verilmesine hükmetti. Bunları gördüğümüz zaman anlıyoruz ki kul hakkı sadece kağıt üzerindeymiş. Ayrıca benim işime son vermeden önce maaşımı yarı yarıya indirdiler. Ve benim geçmişe yönelik tazminatlarımı yarı yarıya indirmek için operasyon yaptılar. Biz bizi biliriz kimse basın özgürlüğünden bahsetmesin."

"Robert Koleji'nde okuyan bazı öğrenciler AB'ye Türkiye'ye ambargo uygulansın diye mesajlar atıyorlar"

"Dün beni bir kız aradı. İstanbul'da Robert Kolejinde okuyor. AK Partili falan da değil.  Abi dedi, "Burada dedi bazı arkadaşlarımız AB yetkililerine Türkiye'ye ambargo uygulayın" diye mesaj atıyorlar dedi."

Muhalefet neyin peşinde?

"Bugüne kadar din istismar ediliyor diyen CHP dini olabildiğince istismar eden bir yapının peşine takılmış gidiyor. Bugün bu yapıyı destekleyen MHP'nin yıllar önce yaptığı bir şey var. Zaman Gazetesi'nden bir arkadaş MHP parti binasında bir teyp unutuyor. Bu durumdan sonra MHP "Gülen partimizi karıştırmaya çalışıyor" diye tepkiler koydu. Hatta daha sonra bu arkadaşlar parti binasına alınmadı. Bir teyp unutulmasında bunu yapan partinin şimdi yaptığına bakın..."

 

KANALAHABER / ÖZEL İÇERİK

paralel yapı ile mücadele..
 // atiker
bunların amaç ve gayelerini idrak eden vatanını dinini seven bu ülkede özgür ve bağımsız olarak yaşamak şuur ve bilincinde olan herkesin görevidir ama gel gelelim cb.başbakan vi üç beş bakan ve millet vekili üç beş belediye başkanında başka kamuda bunlarla mücadele eden yok benim ilimde hala bunlar üst kadrolara atanıyor hala kinlerini açıkca kusuyorlar il müdürü olarak görev yapıyorlar okullarda idari kadrolarda bulunuyorlar valilir ve diğer idareciler uyumaya devam ediyorlar....
18 Aralık 2014 Perşembe 09:49
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler