YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emin Çölaşan'dan askerlerin namaz kıldığı fotoğrafa tepki
Mehmetçik, 11 şehit verilen ve 188 PKK'lı teröristin öldürüldüğü Kaletepe'de bayram namazı kıldı, Emin Çölaşan çok bozuldu.
Emin Çölaşan'dan askerlerin namaz kıldığı fotoğrafa tepki
14 Eylül 2016 / 11:42 Güncelleme: 14 Eylül 2016 / 11:42

Sözcü yazarı, Mehmetçik'in 'din ticareti ve din sömürüsü'ne alet edildiğini iddia etti, söz konusu 'din sömürüsünün' Abdullah Gül'le birlikte başlayarak şu an da devam ettiğini ileri sürdü.

Çölaşan askerlerin topluca bayram namazı kılarak dini siyasete alet edenlerin ekmeğine yağ sürdüğünü de bugünkü yazısında belirtti.

"DAHA ÖNCE ASKERLERİN NAMAZA KARIŞTIRILDIĞINA ŞAHİT OLMAMIŞTIK"

İşte o yazıdan bazı detaylar, Çölaşan'ın rahatsız olduğu noktalar:

"Bu iktidar dönemine kadar Türk askerinin toplu namaz kılma olayına karıştırıldığına hiç tanık olmamıştık. Din ticareti ve din sömürüsü hep vardı ama işin içine asker ve polis karıştırılmazdı. Bunu cumhurbaşkanlığı döneminde Abdullah Gül başlattı… Ve günün birinde Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı camisine gidip askerlerle birlikte cuma namazı kıldı. Türk askeri figüran olarak kullanıldı.

"ASKERLER NAMAZA DURDURULMUŞ"

Dün medyada görmüşsünüzdür…Güneydoğu'da sınır karakollarında görevli askerlerimiz yine toplu namaza durdurulmuş. Fon ve görüntüler ona göre ayarlanmış…"

 // Arzu
Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya kalkma adı papaz o salyangozları bi yerine sokarlar...
18 Eylül 2016 10:26
 // hakan baykal
Biz müslüman bir toplumuz tabiki askerimizde Bu toplumun fertleri cemaatle namaz kılmak en doğal hakları ne yapacaklardi ağlama duvarıinami gideceklerdi yoksa bir papaz karşısında günahımı çıkaracaklardı emin halt işlemiş haddini aşmış...
16 Eylül 2016 00:49
 // poyraz
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
15 Eylül 2016 11:39
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler