YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emin Çölaşan: Gökten ilahlar bile inse AKP'yi kurtaramayız
Emin Çölaşan: Gökten ilahlar bile inse AKP'yi kurtaramayız
04 Kasım 2015 19:08
Emin Çölaşan, 1 Kasım öncesinde yazdığı yazısında "HDP Doğu'da silmece kazanırsa, AKP'yi kurtarmak mümkün olmaz" demişti..

Sözcü Gazetesi'nin hakaret dolu yazıları ve küfürlü diliyle sık sık gündeme gelen yazarı Emin Çölaşan, seçimden önce yazdığı "Şimdi cemaati savunma zamanı" başlıklı yazısında AK Parti nefretini kusmuştu.

Yazısında okuyucularını HDP'ye oy vermeye çağıran Çölaşan, neden HDP'ye verilmesi gerektiğini kendince sıraladıktan sonra dindar Kürtlere seslenerek şunları yazmıştı:

"GÖKTEN İLAHLAR BİLE İNSE AKP'Yİ KURTARMAK MÜMKÜN OLMAZ"

"Ülkemizin bölünmez bütünlüğünün, laik ve demokratik Cumhuriyet’in, Atatürk ilke ve devrimlerinin en büyük savunucusu olan, bazılarını benim de bire bir tanıdığım nice insanlar sandık başına bu hesapla gidip oylarını HDP’ye verdiler. Peki şimdi, bu seçimde ne olacak? Eğer aynı süreç 1 Kasım günü de gerçekleşir, Doğu ve Güneydoğu’yu, ama özellikle de Güneydoğu’yu HDP silmece kazanırsa, gökten ilahlar bile inse AKP’yi kurtarmak mümkün olmaz. Dolayısıyla, bu seçimde de AKP’nin en büyük rakibi (istesek de istemezsek de) HDP’dir."

EN SON HABER.COM

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler