YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emin Arslan'a tutuklama
Emin Arslan'a tutuklama
25 Eylül 2009 08:10
Emniyet Genel Müdür Yardımsıcı Emin Arslan hakkında, adının karıştığı uyuşturucu operasyonunda tutuklama kararı verildi...

İstanbul'daki uyuşturucu operasyonu

Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan, bugün adliyeye gidecek.

İstanbul'daki uyuşturucu operasyonu kapsamında ifadesine başvurulan ve serbest bırakıldıktan sonra Cumhuriyet
Savcısının itirazı doğrultusunda mahkeme tarafından hakkında tutuklama kararı  çıkarılan Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan'ın bugün 2 avukatıyla adliyeye gideceği öğrenildi.

Arslan, bugün avukatları ile İstanbul Adliyesi'ne gideceğini söyledi. Arslan, adaletin tecelli edeceğine güvendiğini belirterek, ''Hiçbir suç işlemedim. Yanlış yorumlandığını düşünüyorum. Gerçek zaman içerisinde ortaya çıkacak'' dedi.

Daha önce verdiği röportajda ''10 yıl önce yaptığım operasyonlara bakın'' sözünün bazı çevrelerce yanlış değerlendirildiğini ifade eden Arslan, bununla Saadettin Tantan'ın İçişleri Bakanı olarak görev yaptığı dönemdeki organize suç örgütlerine, yolsuzluk ve uyuşturucu şebekelerine yönelik operasyonları kastettiğini vurguladı.

Mahkemenin vermiş olduğu karardan, avukatından önce basının haberdar olduğuna dikkati çeken Arslan, daha önce ifade vermek için gittiğinde ''delillerin toplanması, suçun nevinin değişebileceği ve kaçma şüphesi olmadığı'' gerekçesiyle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığını hatırlattı.

Arslan, Cumhuriyet Savcısının mahkemeye itirazı üzerine bir başka hakimin, tutuklanması yönünde karar verdiğini ifade etti.

Öte yandan, Emin Arslan'la ilgili herhangi bir kararnamenin de bulunmadığı öğrenildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler