YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emekliye kötü haber
Emekliye kötü haber
08 Ağustos 2010 07:51
Promosyon bekleyen emekliye kötü haber. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, emeklilere promosyon verilmeyeceğini açıkladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, bankalar ile imzalanan protokollerde emeklilere promosyon verilmesine dair bir düzenleme olmadığını belirterek emeklilerin para beklememesi gerektiğini söyledi.

Karaman Belediyesi'ni ziyaretinde basın mensuplarının ve vatandaşların konuyla ilgili sorusu üzerine açıklama yapan Bakan Dinçer, "Bankalar, müşterilerine kendilerine sağladıkları fayda ve kazanca göre bazı avantajlar sağlamaktadır. Bankalarla görüştük, emeklilerin maaşlarından kar alamadıkları gerekçesiyle promosyona sıcak bakmıyorlar." dedi. SGK yetkililerinin 7 Temmuz'da toplantı yaptığını hatırlatan Dinçer, şöyle devam etti: "Bu toplantılarda, bankalar ile imzalanan protokollerde emeklilere promosyon verilmesine dair bir düzenleme olmadığı, bankaların bu konuda bir bütçesinin bulunmadığı, emekli aylığı ödemelerinde çok cüzi kazanç sağladıkları, operasyonel maliyetlerinin yüksek olduğu, emekli grubunun bankacılık faaliyetlerinden dolayı bankaya bir getirisinin bulunmadığı, hiçbir şekilde emeklilere promosyon ödenmesinin mümkün olmadığı banka yetkililerince ifade edilmiştir." CİHAN
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler