YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emekliler, yüzdü yüzdü kuyruğuna geldi
Bankalarla yapılacak promosyon pazarlığına kilitlenen emekliler, SGK'ya çağrıda bulundu: Her yıl 1 maaş tutarında promosyon istiyoruz. Bundan azını kabul etmeyin
Emekliler, yüzdü yüzdü kuyruğuna geldi
17 Eylül 2013 / 10:06 Güncelleme: 17 Eylül 2013 / 10:10

Yaklaşık 10 milyon emekli, heyecanla Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK) bu hafta bankalarla yapacağı görüşmeyi bekliyor.

Promosyonla ilgili gelişmelerin takipçisi olan TAKVİM'i telefon yağmuruna tutan emekliler, SGK'ya çağrıda bulundu. Emekliler, promosyon almanın memurlar kadar kendilerinin de hakkı olduğunu belirterek, "SGK bizim hakkımızı savunsun. Her yıl 1 maaş tutarında promosyon istiyoruz. SGK bundan daha düşük bir teklifi kabul etmesin" dedi. SGK'nın pazarlık masasında elinin güçlü olduğuna dikkat çeken emekliler, şöyle konuştu:


Müjde bekliyorlar

"Bankalar promosyonu düşük tutmak için elinden geleni yapacaktır. Yılda 122 milyar lira bizim için bankalara yatıyor. Hepimiz birer banka müşterisiyiz. Bunların altı çizilerek bankalar ikna edilebilir. Bankalar bizden para kazanamadıklarını iddia ediyor. Ama maaşlarımızı onlardan almamız için kesenin ağzını açıyorlar. Demek ki iddiaları doğru değil. Bizden para kazanmasalar, maaşları vermek için kampanya üstüne kampanya yaparlar mı? 400 liraya varan hediye para puanlar verirler mi?"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in promosyon konusunda başlattığı girişimden memnun olan emekliler, en kısa sürede müjdeli haberi beklediklerini dile getirdi. Ancak yetkililer, promosyon pazarlığının tek buluşmada sonuçlanmayacağını, en az 3 görüşme yapılmasının beklendiğini ifade ediyor. Görüşmelerin de Ekim'de tamamlanması hedefleniyor. Bankalar, yılda 1 kez maaş kadar promosyon vermeyi kabul ederse, emekliler 13'üncü maaşa kavuşmuş olacak.

 

TAKVİM

Etiketler: , , , ,
10:19
 // bankalaşsin
PTT bir zamanlar telefon, mektup kart gönderme, telgraf çekme gibi işleri yapiyordu. Sonra banka görevi yapmaya başladi. Eğer bankalar emeklilerin hakkini vermezse hükümet bir düzenlemeyle sgk ya bankacilik yapma yetkisi versin. Sgk memur, işçi, bağkur, her türlü emekli maaşini kendi bankasindan ödesin bakin bakalim o zaman vampir bankalar piyasada tutunabilecekler mi?...
17 Eylül 2013 10:19
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler