YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Emekliler Kılıçdaroğlu yüzünden mağdur'
'Emekliler Kılıçdaroğlu yüzünden mağdur'
01 Kasım 2012 16:41
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, emeklilere bankalardan verilecek promosyon için gereken şeyin Başbakanın iki dudağından çıkacak bir talimat olduğunu söyledi. Emekli Bir-Sen Genel Başkanı Odabaş ise 'Emekliler Kılıçdaroğlu yüzünden mağdur' diye

Destici, Emekli Bir-Sen Genel Başkanı İsrafil Odabaş ve beraberindeki heyeti parti genel merkezinde kabul etti.

Emeklilerin sorunlarını anlatan Odabaş, bu hükümet döneminde emeklilerin en çok mağdur edilen kesim olduğunu ileri sürdü.

Türkiye'de 10 milyon 400 bin emeklilin maaşını bankalardan aldığını belirterek, emeklilerin bu promosyonlardan yararlanamadığını kaydetti.

Odabaş, ''Çalışanlara, milletvekillerine ve Meclis çalışanlarına verildiği gibi bize de promosyon verilmesi istiyoruz'' dedi.

Odabaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu da eleştirerek, ''Türkiye'deki emeklilerin mağduriyetinin en önemli sebebi, SSK Genel Müdürlüğü döneminde 'Emekliler, üretime katkısı olmadığından dolayı milli gelirden ve kalkınmadan pay alamazlar' diye rapor yazan Kılıçdaroğlu'dur'' diye konuştu.

Mustafa Destici, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a daha önce yaptığı ziyaretinde, promosyon konusunu dile getirdiğini ve Erodoğan'ın, kurmaylarına talimat verdiğini anlatarak, ''Emeklilere promosyon için gereken şey Sayın Başbakanın iki dudağından çıkacak bir talimattır. 'Bunu hazırlayın, emeklilere de promosyonlardan yararlandırın' dediği andan itibaren bu yapılacaktır'' dedi.

Destici, anayasada verginin gelire göre alınacağına ilişkin hüküm bulunmasına karşın özel tüketim vergisi ile zenginden de fakirden de aynı verginin alındığına işaret etti.
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler