YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emekli Orgeneral Kılınç'ın da adliyeye sevk edildi
Emekli Orgeneral Kılınç'ın da adliyeye sevk edildi
Emekli Orgeneral Kılınç'ın da adliyeye sevk edildi
10 Ocak 2009 / 16:03 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

''Ergenekon'' soruşturması kapsamında gözaltına alınan eski MGK Genel Sekreteri emekli Orgeneral Tuncer Kılınç'ın da adliyeye sevk edilenler arasında bulunduğu bildirildi.


İstanbul Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından adliyeye gönderilen ve aralarında eski Özel Hareket Daire Başkan Vekili İbrahim Şahin'in de yer aldığı şüphelilerin Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ndeki işlemleri sürüyor. Şüpheliler, adliyedeki savcılık katına çıkartıldı.


Gözaltına alınanlar arasında bulunan eski MGK Genel Sekreteri Emekli Orgeneral Tuncer Kılınç'ın avukatı Hasan Gürbüz, müvekkilinin de adliyeye getirildiğini kaydetti.


Gürbüz, diğer müvekkili avukat Hüseyin Buzoğlu'nun ise emniyetteki işlemlerinin sürdüğünü ve yarın adliyeye getirilmesinin beklendiğini söyledi.


Soruşturma kapsamında gözaltına alınanlardan bazılarının ise İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube ile Terörle Mücadele Şube müdürlüklerindeki işlemleri sürüyor.


Aralarında Prof. Dr. Yalçın Küçük, eski Genelkurmay Adli Müşaviri emekli Tümgeneral Erdal Şenel, avukat Hüseyin Buzoğlu ve Engin Aydın'ın da yer aldığı 9 şüphelinin Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde tutulduğu belirtildi. Öte yandan, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince adliyeye çıkartılan İbrahim Şahin'in emniyette susma hakkını kullandığı öğrenildi.


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler