YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emekli albaydan tarihi itiraf
Emekli albaydan tarihi itiraf
18 Eylül 2010 07:45
Ergenekon sanığı emekli Albay Doğan “Ben JİTEM’im. Sadece kod adını biliyorum. Arşivi tutan başka bir kişidir. Çok değerli bir insan. JİTEM’in içinde askeri de var siviller de var” dedi

Genelkurmay ve Jandarma “TSK bünyesinde JİTEM diye bir birim yok” derken hem polis hem de savcılık ifadesinde “Üstlerimin emri ile JİTEM’i ben kurdum ve Veli Küçük’e devrettim” diyen Ergenekon sanığı emekli Albay Arif Doğan’a ait olduğu iddia edilen bir ses kaydı internete düştü. dailymotion.com’da yayınlanan ses kaydında Arif Doğan olduğu iddia edilen kişi hem JİTEM hem de Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım hakkında şok itiraflarda bulunuyor ve devlet yöneticilerine hakaret ediyor. Emekli Albay Doğan olduğu iddia edilen kişi JİTEM’in işleyişini ve nasıl yönetildiğini, kimseye tam anlamıyla hesap vermediklerini üstüne basa basa anlatıyor. İşte o sözlerden bazı satır başları:

JİTEM’DE ASKER DE VAR SİVİL DE

• İlk ve son.. JİTEM’i benden başka bilen yok. O benimle beraber gider. Ben JİTEM’im. Ben olmadığıma göre benden başka kimseden emir almazlar. Ben sadece kod adını biliyorum. Arşivi tutan başka bir kişidir. Çok değerli bir insan. Savaşçıdır, asker değil bunlar. Askeri de var içinde, er değil yani rütbeliler, siviller de var.

• Herkes görevlendirilmiştir. Herkes görevini en az benim kadar bilir ama hepsini bilmez. 10 tane görevlendirme varsa dokuzunun ne olduğunu bilmezler. Birini bilir.. Yalnız benim verdiğim kanundur. Ben unsurlar içinde birini çağırıp “bunu niye böyle yaptın?” dediğim zaman sadece özür diler, “ben yapmadım” diyeni öldürtürüm. Çünkü bu vatan için geleceğinde geçmişinde ve hazırdaki durumunda ihtiyacı vardır. 

KONUŞURSAM DÜNYA KARIŞIR

• Bir gün bakanlarla milletvekilleriyle oturuyor. Ankara otelde altta. Ben üst kata çıktım. Bir şerefsiz o... ç... var. O benim yanıma gelirdi. Yeşil yani Mahmut oturup konuşuyoruz.

• Sayın birinci başkana söyleyin. Arif Doğan’ın ölüsü de dirisi de tehlikelidir. Bana dediki Genel Komutan seninle görüşmek istiyor. Gelmiyorum dedim. (...) Beni Jandarma Genel Komutanı, Genelkurmay Başkanı ne ırgalar. Emir subayı arasın gelir misiniz böyle böyle desin ondan sonra düşünüyüm. Vallah bir tane albay aradı piyade bir albay. (...) Ondan sonra gittim konuştum. Vallaha dedim konuşmaya başlasam dünya birbirine girer.

GENELKURMAY’A AYRINTI YOK

• Bilinmesi icap eden bilgi ise veririm. Ama bilgi değilse, Arif “şu nasıl?” siz bilmeyin daha iyi.. “Lan manyak mısın oğlum..” dedi. “Baksana ben orgeneralim, sen Yarbaysın.. Ben Genelkurmay Başkanıyım.. Bana ne, ne olursan ol komutanım dedim. “Herşeyden önce insansın. Seni dedim, pisliğe ne bulaştırayım.”

Jitem taktiği bu

Arif Doğan olduğu iddia edilen kişi ses kaydında JİTEM’in bölgede halkla siyasetçileri nasıl karşı karşıya getirdiğini anlatıyor ve buna “JİTEM taktiği” diyor. Görev yaptığı bir ilde halkı siyasetçilere karşı nasıl kışkırttığını anlatan Doğan “Vali (milletvekilleri çok üstüme geliyor) derdi.  Açıyordum telefonu bölük komutanına. Hemen şu milletvekiline tebligat yapın, ben yarın bekliyorum onu. Tıppış tıpış köpek gibi geliyorlardı. Gelmesinler anasını satayım. Hemen çıkarırdım özel ekip. Başlardım onun delege listesinden adamları dövdüttürmeye. Yav komutanım ne için yapıyorsunuz diyenlere de diyordum ki “oğlum, milletvekili sizden böyle böyle kötülük görmüş. Komutana rica etmiş. Biz de onun emrini yerine getiriyoruz.” Bir daha oy verirler mi? Bunlar JİTEM takdiğidir.

Öcalan için saldırdık

Emekli Albay Arif Doğan, Turgut Özal’ın Suriye’den Abdullah Öcalan’ı teslim almasını nasıl önlediklerini de itiraf ediyor. Özal’ın Suriye Devlet Başkanı Hafız Esad’la görüşmeye başlamasından iki saat önce Cemşeref’te 75 kişiyi öldürdüklerini, 15 ev havaya uçurduklarını anlatan Doğan, ölülerin yanına da Müslüman Kardeşler örgütü adına bildiri bıraktıklarını söylüyor. Doğan, bunun üzerine görüşmede Özal’ın Öcalan’ı istemesi üzerine Esad’ın da “Siz benim 75 vatandaşımı öldüren Müslüman Kardeş elemanlarını verin ben de Öcalan’ı vermeyi değerlendireyim” diyor. Arif Doğan, Özal’ın sorması üzerine de “Onlar Ceylanpınar’ı basıp 200 tane ineğin süt ineğinin memeleri kesmişti, biz de JİTEM olarak misilleme yaptık” dediklerini anlatıyor (Star)

suları bulandıranlar...
 // ibrahim çelikoğlu
Jandarma istihbaratının oldum olası var olduğunu herkez biliyor.Yetmişli yılarda jandarma binalarının bahçesine gömülüleri Almanyada duyardık.Ne olduda adı jitem ve sonra yok oluverdi?Sanki jandarmanın bugün istihbaratı yokmu?.Devletini tanımıyanlar,cumhuriyete düşman olanlar,yasalarını haliyle tanımaz,suç işlemektende geri kalmaz.İşlenen suç unsurlarını bulandıracakları açık.Her kafadan bir ses çıkıyor,kafalar karışsın diye.Olan devlete oluyor.Pislenen d...
18 Eylül 2010 10:02
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler