YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Elitaş BDP'li o vekile sert çıktı
Elitaş BDP'li o vekile sert çıktı
20 Nisan 2012 20:15
Mustafa Elitaş, hiçbir makam ve mevkinin, görevini yerine getiren kamu personeline şiddet uygulama hakkını kendinde göremeyeceğini söyledi...

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, BDP Van Milletvekili Özdal Üçer'in bir doktora şiddet eyleminde bulunmasını tasvip etmediklerini belirterek, hiçbir makam ve mevkinin, görevini yerine getiren kamu personeline şiddet uygulama hakkını kendinde göremeyeceğini bildirdi.

Elitaş, yaptığı yazılı açıklamada, BDP'li Üçer'in, eşi ve 3 çocuğunun bulunduğu aracın, Van-Gürpınar karayolu Kurabaş mevkinde kaza yaptığını üzüntü ile öğrendiğini kaydetti.

Milletvekilinin eşi ve 3 çocuğuna acil şifa ve geçmiş olsun dileğinde bulunan Elitaş, şunları kaydetti:

''Doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımız, vatandaşlarımıza sağlık hizmetlerini tam ve kesintisiz olarak yerine getirmek için fedakarca görev yapmaktadır. Sağlık çalışanlarımız, bu kutsal görevi ifa ederken, kabul edilemez şekilde bazı hasta ve hasta yakınlarının sözlü veya fiziki şiddetine maruz kalabilmektedirler. Daha geçtiğimiz gün Gaziantep'te gencecik doktorumuz bir hasta yakınının saldırısı sonucu hayatını kaybetmişti. Bunun üzerine ülke çapında sağlık çalışanlarımız ve bütün siyasi partiler bu olayı kınamışlardı. Akabinde AK Parti'nin çağrısı üzerine bütün siyasi partilerin katılımıyla 24 Nisan Salı günü sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarının araştırılması için komisyon kurulması amacıyla Genel Kurul'da görüşme yapılacaktır. Bu konuda kendi partisinin verdiği önergenin altında imzası bulunan bir milletvekilinin böyle hassas dönemde bir doktora şiddet eyleminde bulunmasını tasvip etmiyoruz. Hiçbir makam ve mevki, görevini yerine getiren kamu personeline şiddet uygulama hakkını kendinde göremez. Sebebi ne olursa olsun, hiçbir mazeret şiddeti haklı gösteremez.'' (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler