YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Elimdeki poşette bomba var dedi ve...
Güvenlik görevlisi soyguncuyla boğuştu
Elimdeki poşette bomba var dedi ve...
07 Ağustos 2009 / 16:10 Güncelleme: 07 Ağustos 2009 / 00:00

Adana'da, bir banka şubesine girerek ''elimdeki poşette bomba var'' dediği öğrenilen ve müdahalede bulunan güvenlik görevlisiyle boğuştuktan sonra kaçan zanlının, uzaklaştıktan bir süre sonra kar maskesi ve siyah uzun kollu giysiyi çıkartıp beyaz tişörtle yoluna devam ettiği belirlendi.


Bir bankanın Gazipaşa Şubesine gelen siyah giysili ve kar maskeli zanlının, içeri girdikten hemen sonra elindeki poşeti göstererek, ''Elimdeki poşette bomba var'' dediği ve silahını istediği 4 yıllık güvenlik görevlisi İbrahim A'nın yaptığı müdahale bankanın güvenlik kameralarına yansıdı.


Çevredeki iş yeri ve binaların güvenlik kameralarını da incelemeye alan ekipler, zanlının bankadan çıktıktan sonra girdiği ara sokakta başındaki maske ve üzerindeki siyah uzun kollu giysiyi çıkardığını belirledi. Zanlının, beyaz tişörtle kaçtığı, çıkardığı giysileri de atmayarak elinde taşıdığı tespit edildi.


Henüz kimliği belirlenemeyen zanlının kaçış istikametindeki 5 Ocak Stadı'nın yakınlarında MOBESE kameraları olduğu, ancak, henüz sistem devreye girmediği için kayıt yapmadığı belirlendi.


Adana'da, bir bankanın Gazipaşa Şubesine girip hemen ardından dışarı çıkan kar maskeli zanlı, elindeki siyah poşeti de atıp  kaçtı.


Kar maskeli zanlının "Elimdeki poşette bomba  var" dediği ve güvenlik görevlisiyle boğuştuğu öğrenildi. Daha sonra siyah giysili ve kar maskeli kişi kaçtı.        


Zanlı, kaçarken elindeki siyah poşeti de bankanın giriş kapısına fırlattı.


Bu arada, olay yerine gelen güvenlik güçleri çevrede önlem alırken, bomba imha ekipleri de poşette patlayıcı olma ihtimaline karşı çalışmalarını sürdürüyor.
        


Öte yandan, polis ekiplerinin de zanlıyı yakalamak amacıyla operasyon başlattığı bildirildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler