YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Elif Şafak'tan The Guardian'a skandal yazı!
Uluslararı toplumda Türkiye'yi karalamak için her fırsatı değerlendiren Elif Şafak, İngiliz Guardian'da skandal bir makale yazdı.
Elif Şafak'tan The Guardian'a skandal yazı!
13 Haziran 2015 / 00:10 Güncelleme: 13 Haziran 2015 / 00:20

Türkiye'nin demokrasi tarihinin ele alındığı yazıda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sert eleştiriler yer alırken, Türkiye baskıcı bir ülke gibi yansıtıldı. Elif Şafak Guardian'da yayınlanan makalesinde Türkiye'yi yerden yere vurdu.

"Atatürk'ten demokrasiye: Türkiye'nin değişim sözlüğü" başlığıyla İngiliz Guardian gazetesinde makalesi yayınlanan Şafak, "Şairler ve yazarlar bilirler. Kelimelerin manaları o kadar da basit değildir" ifadeleriyle başlayan yazısında "siyaset", "Kürtler" "koalisyon" gibi kelimeleri ele aldı.

İngiliz basınının Türkiye düşmanlığına ortak olan Şafak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı "mazlum" kelimesi üzerinden ele alarak Erdoğan'ın yıllardır bu kelime üzerinden siyaset yaptığını iddia etti.

HDP'yi yere göğe sığdıramadı

7 Haziran seçimlerini "Erdoğan'ın yenilgisi" olarak yorumlayan Şafak, HDP'yi öve öve bitiremedi. AK Parti hükümetinin yıllardır kadınlar için oluşturulan yasal düzenlemeleri gözardı eden yazar, HDP'nin eş genel başkanlarından birinin kadın olmasını "Türkiye'de bir ilk" olarak gördüğünü söyledi.

Türkiye'de azınlıkların tehdit altında hissettiğini öne süren Şafak, yıllardır Türk hükümetinin ana dilde eğitimi savunmasını görmezden gelerek Kürtlerin bundan mahrum olduğunu iddia etti.

Aldığı eğitimin karşılığı...!!!
 // Muhafız
Kendini gazeteci sanan Elif Şafak;2005 yılında Ingiltere'nin başkenti Londra'daki Brixton'da aldığı psikolojik harekât eğitiminin uygulamasını şimdi Thé Guardian ' da yapıyor.gazetecilik kisvesiyle Türk Milleti üzerinde yıllardır algı operasyolarıyla psikolojik harekât yapan bu M16'in elemanları neden Mısır'daki darbecileri,Suriye'deki kendi halkını hunharca öldürülen beşar Esad'ı görmüyor,neden Gazze'de İsrail'in hunharca katlettiği insanları görmüyor ve bunları yazmıyor, yoksa işinem...
13 Haziran 2015 Cumartesi 16:53
İsimlere bakmayın
 // sadi
Bunların isimleri elif olmuş, kemal olmuş farketmez. Zira onların kafaları ve ruhları emili ve camerondır.....
13 Haziran 2015 Cumartesi 11:54
 // İrfan
Orhan pamuğun taktiğini uyguluyor. Nobele aday olmanın en geçerli yolu Avrupalıya şirin görünüp ülkeni yerden yere vurmak. Aferim sana....
13 Haziran 2015 11:06
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler