YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Elif Şafak'tan skandal HDP yazısı
Elif Şafak, Financial Times'a yazdığı yazıda, HDP'nin barajı aşamaması durumunda ülkede kan akabileceğini belirtti
Elif Şafak'tan skandal HDP yazısı
21 Mayıs 2015 / 05:00 Güncelleme: 21 Mayıs 2015 / 07:53

Elif Şafak, İngiliz gazetesi Financial Times'a yazdığı yazıda Türkiye'de 7 Haziran'da yapılacak olan genel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

HDP'nin barajı aşamaması

Elif Şafak, 7 Haziran genel seçimlerine ilişkin HDP'nin barajı aşamaması durumunda Türkiye'nin silahlı çatışma günlerine geri dönebileceğini yazdı.

Kürtleri babası Apo

Elif Şafak, "Kürtlerin sürpriz hediyesi Türkiye'de birlik olabilir" başlıklı yazısında Abdullah Öcalan'ı 'Kürt halk hareketinin babası' olarak nitelendirdi.

Elif Şafak'ın Financial Times'a yazdığı yazıdan bir bölüm;

"Seçimde sonuç ne olursa olsun, demokrasinin Kürtler için inişli çıkışlı bir yol olarak kalması muhtemeldir. Hareket ülkenin geri kalanına da egemen olan otoriterlik kültüne bağışık değildir. PKK'nın hapisteki lideri Abdullah Öcalan Kürt hakları hareketinin babası kabul edilir.

HDP yüzde 10 barajını geçmede başarısız olur ve Kürtler Meclis'te temsil edilemezse, Kürt siyasetinde şahinlerin etkisi artabilir. .Türkiye de silahlı çatışma günlerine geri dönebilir"

-
 // ahmed said
gurudun lan gurudun..fitne fucur seni almış götürmüş...keşke bizde senin şeytana ettiğin sadık hizmet gibi Rabbimize hizmet edebilsek.....
21 Mayıs 2015 Perşembe 16:21
 // mustafa
hdp nın bir amaci da bu gibi görünüyor. terör tırmanırsa suçu da hükümete atılabilir....
21 Mayıs 2015 13:28
Kan
 // uykucu
Senin kanin ya da sutun bozuk degilse ben birsey bilmiyorum....
21 Mayıs 2015 Perşembe 09:33
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler