YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Elebaşı kadın bombacı çıktı
Elebaşı kadın bombacı çıktı
13 Aralık 2009 13:10
Yakalanan kadın şüphelinin Kandil'de 1 ay bomba eğitimi gördüğü ortaya çıktı

İstanbul'da 4 ay içinde, Zeytinburnu CHP ilçe binasının önüne bomba konulması olayının da aralarında bulunduğu 8 olaya karıştığı öne sürülen 1'i kadın 7 kişi yakalandı. Terör örgütü PKK üyesi oldukları belirtilen kişilerden kadın şüphelinin İstanbul Üniversitesi birinci sınıf öğrencisi olduğu ve Kandil'de 1 ay bomba eğitimi aldığı ortaya çıktı. Yakalanan 6 kişinin, 'abla' dedikleri H.D'den aldıkları talimatlar doğrultusunda molotof kokteyli atma ve bombalama olaylarını gerçekleştirdiği belirtildi.

İstihbarat Şube Müdürlüğü yetkililerinin verdiği bilgiler doğrultusunda Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Bağcılar ve Zeytinburnu'nda tespit ettikleri adreslere operasyon düzenledi.
 Baskınlarda bölücü terör örgütü PKK üyesi 1'i kadın 7 kişi gözaltına alındı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen bu kişilerin eylül, ekim, kasım ve aralık aylarında "molotof kokteyli atma, korsan gösteri ve bombalama olmak" üzere 8 ayrı olaya karıştığı belirlendi.

Olayların arasında 5 Aralık 2009 günü CHP Zeytinburnu İlçe Başkanlığı binasının önünde araca bomba bırakılması da bulunuyor. Bu saldırının CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen'in demokratik açılımın ön görüşmesinin yapıldığı TBMM Genel Kurul'undaki Dersim'le ilgili konuşması nedeniyle gerçekleştirildiği iddia edildi.
 Bu arada, yapılan sorgulama sonunda zanlıların arasında bulunan H.D isimli örgüt üyesi kadının İstanbul Üniversitesi birinci sınıf öğrencisi olduğu ortaya çıktı. Edinilen bilgiye göre H.D, kısa bir süre önce gittiği Kandil'de bomba üzerine eğitim aldı. Bir ay süren eğitimin ardından molotof kokteyli atılması olaylarında görevlendirilmek üzere İstanbul'a gönderildi.
 H.D de, kendisine teslim edilen tekstil atölyelerinde çalışan gençlere bomba ve molotof kokteyli atılması hakkında bilgi verdi. Gözaltındaki gençlerin "abla" diye hitap ettikleri H.D'nin talimatları doğrultusunda il genelinde olaylara karıştığı ifade edildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler