YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Elçi'yi öldüren mermi polise ait değil
Elçi'yi öldüren mermi polise ait değil
29 Kasım 2015 10:49
Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin öldürülmesi olayı ile ilgili önemli detaylar aydınlatılıyor.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, havaalanında yaptığı açıklamada Tahir Elçi'nin ayaklarının dibinde duran silahtan çıkan mermilerin polisimizi şehit ettiği bilgisine ulaştıklarını söyledi.

Davutoğlu, "Bu gece yapılan çalışmalar esnasında, Sayın Tahir Elçi'nin cenazesinin yanında bulunan tabancada yapılan balistik incelemede, bu tabancının ondan önce ilk polisimizi şehit eden teröristin elindeki tabanca olduğu tespit edilmiştir."  açıklamasında bulundu.

Muhalefete sert sözler

 "Daha olay olduğu anda hemen devleti suçlayan, dün Meclis kürsüsünde de hükümete ve devlete dönük 'katliam' vesaire gibi ifadeler kullanan siyasilere de dönük olarak da söylüyorum. Her olayda Ankara Garı'nda DEAŞ terör yapar, döner devlete 'katil' demeye kalkarsınız, Sayın Tahir Elçi hayatını kaybeder, ortada hiç bir delil yokken devlete hükümete bu işi mal etmeye kalkarsanız ve olayın hemen öncesinde şehit edilen iki polisimizin canını yok sayarsanız, onlara dönük hiç bir şey söylemeden sanki Sayın Tahir Elçi'ye dönük devletin bir provokasyonu varmış gibi bir tutum takınırsanız, bu hem ülkeye barış getirmez hem de siyasal anlamda bedeli olan bir tutumdur."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler