YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Elazığ'da silahlı saldırı: 6 ölü
Elazığ'da baba ve 2 oğlu dehşet saçtı. Ellerindeki silahlarla önüne gelene kurşun yağdırdılar. Ortalık kan gölüne döndü
Elazığ'da silahlı saldırı: 6 ölü
21 Temmuz 2009 / 10:54 Güncelleme: 21 Temmuz 2009 / 00:00Elazığ'da baba Haşim Yüksel, oğulları Metin, Bayram ve Naim'i da yanına alarak kavga ettiği komşularına rastgele kurşun yağdırdı.


Saldırıda 6 kişi öldü, 7 kişi de yaralandı. Saldırganların akli dengesinin yerinde olmadığı ileri sürüldü. Firar eden zanlıların yakalanmasına çalışılıyor.

Edinilen bilgiye göre, Baskil ilçesine bağlı Karaali köyü Büler mezrasındaki yaşayan Esendemir ailesinin evine gelen ve komşu mezradan oldukları ileri sürülen 4 kişi, silahla 6 kişiyi öldürdü, 7 kişi de yaralandı.


"BİZİ KİMSE SEVMİYOR"


Babilez Mezrası'ndaki katliamla ilgili soruşturma devam ederken, olaydan sonra kaçan baba ve oğullarının yakalanmasına çalışılıyor.

Katliamın faiili oldukları ileri sürülen eşi geçen yıl ölen Haşim Yükselen ve oğullarının köy kahvesinde “Bizi kimse sevmiyor. Herkesi vuracağız” dedikleri ileri sürüldü.


5-6 MAHALLE TARAYARAK

Köy muhtarı Hamza Köbük, saldırıyla ilgili şunları söyledi: 


"Adamlar kendi mahallesinden başlamış. 5-6 mahalle tarayarak aşağıya inmiş. Akli dengesi de yerinde değil. Yaralılardan biri kadın. Sebebini öğrenemedik.


DAHA ÖNCE ŞİKAYET EDİLMİŞLER


Saldırganların akli dengesinin yerinde olmadığı ve haklarında daha önce de köylüleri rahatsız ettikleri yönünde jandarmaya şikayet başvurusu olduğu ileri sürüldü.

Elazığ Valisi Muammer Muşmal Kanal a'ya yaptığı açıklamada; sabah 06. 30 sıralarında Baba Haşim Yükselen ve iki oğlu sabah evden çıktıktan sonra rastgele önlerine çıkan kişileri taradığını, bu kişilerin psikolojik rahatsızlıkları bulunduğunu ve şu anda firarda olduklarını söyledi.


Firariler yakalanamadığı sürece olayın tam olarak nedeninin bilinemeyeceğini vurgulayan Vali Muşmal, zanlıların yaklanmasına yönelik polis ve jandarmanın seferberlik halinde olduğunu vurguladı...


Bu arada Yüksel ailesinden 14 yaşında bir kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.


ÖLENLERİN KİMLİKLERİ

Emine Yükselen, İbrahim Esendemir, Samet Sis ve İzzet Esendemir (35) yaşamını yitirdi. Nazmiye ve Mustafa Coşkun ise hastane yaşamını yitirdi.


 GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler