YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Elazığ'da deprem...
Elazığ'da İçmeler beldesinde 5.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Elazığ'da deprem...
23 Haziran 2011 / 10:44 Güncelleme: 23 Haziran 2011 / 14:40

Elazığ'da 5.4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden alınan bilgiye göre, merkez üssü Elazığ'ın İçme beldesi olan 5.4 büyüklüğünde bir sarsıntı kaydedildi.

ÇİÇEK: CAN KAYBI YAŞANMADI

Elazığ Vali Yardımcısı Ercan Çiçek, merkez üssü İçme beldesi olan 5.4 büyüklüğündeki depremin ardından bölgenin havadan kontrol edildiğini belirterek, çok ciddi bir durumun söz konusu olmadığını bildirdi.

Depremden etkilenen Maden ilçesine bağlı Kartaldere köyünde incelemede bulunan Çiçek, depremin ardından askeri helikopterle keşif yaptıklarını bildirdi.

''Depremden etkilenen yerler havadan kontrol edildi, çok ciddi bir durum söz konusu değil'' diyen Çiçek, hasar tespit komisyonları oluşturularak çalışmaların hemen başlatıldığını ve can kaybı yaşanmamasının sevindirici olduğunu söyledi.

Vali Yardımcısı Çiçek, depremde hasar gören evlerin çoğunun kerpiç yapı olduğuna dikkati çekerek betonarme yapılarda herhangi bir hasarın söz konusu olmadığını kaydetti.

Kızılay çadırlarının hazır olduğunu, köylülerin ihtiyacı kadar çadırın dağıtımının yapılacağını da açıklayan Çiçek, köylülerden hasarlı evlere girmemelerini istedi.

Bu arada Kartaldere köyünde evlerin büyük bölümünün hasar gördüğü, köylülerin evlere girmeyerek dışarıda beklediği gözlendi.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler