YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Elazığ İl Teşkilatı istifa etti
Elazığ İl Teşkilatı istifa etti
03 Kasım 2011 07:16
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Elazığ İl Başkanı Behçet Susmaz, 19 il yöneticisiyle birlikte istifa etti.

MHP Milletvekili Enver Erdem’in parti teşkilatıyla kopuk çalıştığını öne süren Susmaz, bu gerekçeyle istifa ettiklerini açıkladı.

Kararını basın toplantısıyla açıklayan Susmaz, Elazığ’daki çalışmalarda milletvekili Erdem’in tek başına hareket ettiğini ve il yönetiminden kopuk davrandığını dile getirdi.

Susmaz, “Bu bizim teşkilat anlayışımıza, hiyerarşik yapımıza, ülkücü hareketin tavrına uymamaktadır. Geçmişte var olan sıkıntıyı seçim sürecini başarıyla atlatmak ve MHP’nin zarar görmemesi için sineye çektik. MHP Elazığ Milletvekili Enver Erdem’in seçim sonrasında ise partiyle bağlarını koparırcasına, çalışmalarını birkaç arkadaşıyla yürütmesini protesto etmek için toplucu istifa ettik.” dedi.

Erdem’in seçim sonrasında teşkilatı adeta hiçe saydığını ve organik bağlarını koparttığını ileri süren Susmaz, “Erdem, il teşkilatımız, ilçe teşkilatımız, yan kuruluşumuzla münasebetlerini kesmiştir. Bu bizim teşkilat anlayışımıza, hiyerarşik yapımıza, ülkücü hareketin tavrına uymamaktadır. Bunun giderilmesi için yaptığımız çalışma ve gayretler de netice vermemiştir. Bu uyumsuzluğun ve bu uyumsuz çalışmanın veya hareketin devamı halinde partimizin milliyetçi hareketin zarar göreceğini bilerek, ileride daha üzücü olayların meydana gelmemesi açısından biz yönetim olarak çekilip istifa etmeyi en iyi ve en hayırlı karar olarak gördük. İçimiz buruk, biraz sıkıntılı ve üzüntülü de olsak hareketimizin menfaati için çekilmeyi yönetimi başka arkadaşlara devretmeyi uygun bulduk." şeklinde konuştu.

CİHAN

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler