YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
El Kaide'de 4 tutuklama
El Kaide'de 4 tutuklama
26 Ocak 2010 09:50
Bursa'da operasyonda gözlatına alınan 9 kişiden 4'ü çıkarıldığı mahkemece tutuklandı

Bursa'da El Kaide terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 9 kişiden 4'ü çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Türkiye genelinde 16 ilde eşzamanlı düzenlenen operasyonlar kapsamında Bursa Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yasa dışı El Kaide terör örgütü üyesi iddiasıyla 9 kişiyi gözaltına aldı. Yasa dışı El Kaide terör örgütüne üye olduğu ve örgütün propagandasını yaptıkları öne sürülen M.E.K, A.A., M.K., M.N.A., O.Ö., N.Y.A., B.Y., Y.B. ve M.Ç. gözaltına alındı. Zanlıların ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda, 1 adet ruhsatsız tabanca, 25 adet mermi, 6 adet bilgisayar, çok sayıda bilgisayar malzemesi, CD ve DVD'ler, çok miktarda örgütsel doküman ele geçirildi.
 Emniyette sorgulamaları tamamlanan 9 zanlı 'Yasa dışı terör örgütü üyesi olmak, örgüt faaliyetinde bulunmak' suçlarından adliyeye sevk edildi. "Muşlu Mehmet Doğan grubu" olarak bilinen zanlılardan yaşı küçük olan Y.E.B. çocuk savcılığı tarafından, diğer 4 kişi ise soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı tarafından serbest bırakıldı. 9 zanlıdan M.E.K., M.Ç., O.Ö. ve M.N.A. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler