YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
El Kaide operasyonu: 120 gözaltı
El Kaide operasyonu: 120 gözaltı
22 Ocak 2010 10:24
El Kaide terör örgütüne yönelik 16 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonda 120 kişi gözaltına alındı.

Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde, terör örgütü El Kaide'ye yönelik aralarında Gaziantep'inde bulunduğu 16 ilde bu sabah erken saatlerde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonlarda, 120 kişi gözaltına alındı.

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele daire başkanlıklarının koordinesinde, aralarında Gaziantep'in de bulunduğu 16 ilde bu sabah erken saatlerde çeşitli adreslere eş zamanlı operasyonlar düzenlendi.

Operasyonlar kapsamında, Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kent merkezinde çeşitli adreslere baskın düzenledi. Arama yapılan adreslerde, aralarında terör örgütü El Kaide'nin Gaziantep il sorumlusunun da bulunduğu 5 kişi gözaltına alındı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde sorgulanmaya başlanan zanlılardan birinin Afganistan'a gittiği ve orada askeri eğitim gördüğü belirlendi.

İstanbul, Malatya, Mersin, Şanlıurfa'nın da aralarında bulunduğu toplam 16 ilde El Kaide üyesi çok sayıda örgüt mensubunun gözaltına alındığı öğrenildi.

A.A.

koyun sürüsü
 // ertan türkoğlu
sizin Allah inancınızın hudud ve sınırlarını, devletlerin siyasi ve idaolojik çıkarları belirlemekte ise çok yanlış bir yolda olduğunuzu size hatırlatmak isterim.tebliğin ,cihadın ve mücadelenin nasıl yapılacağına ekber olan ALLAH karar verir. sultanlara otoritelere rejimlere beyazsaraya ve onun mukallidlerine Allah bu yetkiyi vermemiştir.sizin karşınıza el kaide ci olarak çıkarılan ve bu etiket vurulan insanların haksızlık yapılabileceği ihtimalini de düşün...
24 Ocak 2010 14:17
Allah'ın yarattığını kimse öldürme hakkına sahip değildir.
 // ibrahim çelikoğlu
Allah için cihat,devletin aldığı kararlara uyarak mücadele vermektir.
Nefsi müdafaadan başka vurup öldürmek katilliktir.Gönül isterki devlette katilliğe soyunmuşları göz altına alıp yargılasın.İyilkiği savunan dindarlar olmasın.Bunların kılına bile zarar gelmesinki;Temiz devlet,temiz millet oluşup milli birlik ve beraberliği sağlayablelim.Hele bugünlerdeki kirliliği devlet taşıyamaz durumda.
Bu gidiş uçuruma gidiş.Uyanıp,silkinip kendimize gelme zamanıdır....
22 Ocak 2010 15:08
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler