YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ekşi'ye "istifa et" çağrısı
Ekşi'ye "istifa et" çağrısı
12 Ocak 2011 12:37
Sabah Yazarı Mahmut Övür Kanal A'da Basın ve Gündem programına konuk oldu. Basın konseyinin açıkça siyaset yaptığını söyleyen Övür, "Oktay Ekşi konsey başkanlığından istifa etmeli"dedi.

Kanal A Haber Merkezi- Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür, CHP'ye geçen Oktay Ekşi'nin Basın Konseyi Başkanlığı’ndan istifa etmesi gerektiğini belirtti.

Kanal A'da yayınlanan ‘Basın ve Gündem’ programına konuk olan Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Övür'ün gündeminde, Hürriyet Gazetesi'ndeki köşesinde hükümet için  "analarını bile satan zihniyet" tabirini kullanan, ardından görevinden istifa etmek zorunda kalan ve dün de CHP saflarına katılan Basın Konseyi Başkanı Oktaş Ekşi de vardı.

Basın Konseyi’nin işlevini yitirdiğini, medyanın ortak sesi olmaktan uzak bir yapı sergilediğini belirten Övür, konseyin siyasi bir yapıya büründüğünü ve açıkça siyaset yaptığını söyledi.

Mahmut Övür, Oktay Ekşi'nin Basın Konseyi Başkanlığı ile ilgili olarak aktif siyasete giren bir kişinin bu görevi yürütmesinin doğru olmayacağını, dolayısıyla Ekşi'nin başkanlıktan istifa etmesi gerektiğini belirtti. 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler