YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ekşi Sözlük'ten Kur'an'ı Kerim'e hakaret!
Ekşi Sözlük'ten Kur'an'ı Kerim'e hakaret!
10 Mayıs 2014 22:10
Daha önce İslam dininin değerlerine yapılan ağır hakaretleri sitesinde barındırmakla gündeme gelen Ekşi Sözlük bu sefer de Kur'an'a dil uzattı.

Geçtiğimiz Ocak ayında Türkiye'ye gelerek Orta Afrika Cumhuriyeti'nde Müslümanlara yönelik kanlı saldırıları Haber7'ye anlatan Orta Afrika Cumhuriyeti İnsani Yardım Seferberliği Ülke Temsilcisi Brahim Ousman, ülkede bulunan İslam karşıtı kişilerin Müslümanları katlettiğini, onları lastiklerin üzerine koyarak yaktığını hatta Kur'an-ı Kerim sayfalarını içkilerine katıp içtiğini belitmişti.

Ousman röportajında şunları söylemişti: ''19 Ocak Pazar günü 22 Müslüman yolculuk yaptığı sırada öldürüldü. 2'si sürüklenerek sokak ortasına getirildi ve ateşe verildi. Böyle yaparak bizleri korkutmak istediler.

Bununla yetinmediler, öldürdükleri Müslümanların vücudunu kesip yamyam gibi yediler. Gözlerini oydular, ellerini ve bacaklarını kestiler. Öfkeleri dinmedi, parçaladıkları cesetleri üzerlerine lastik koyarak yaktılar.Onların İslam düşmanlığı öyle bir raddeye geldi ki, kendi mescitlerimizde bizi katlettikten sonra Kur'an-ı Kerim'lerin sayfalarını yırtıp içkilerine katıyorlar ve içiyorlar. Onlar İslam'a işte böyle saldırıyorlar.''

Haber7'nin gündeme getirdiği haberde Orta Afrika Cumhuriyeti İnsani Yardım Seferberliği Ülke Temsilcisi Brahim Ousman ülkelerindeki insanlık trajedisini anlatmıştı. Binlerce Müslümanın katledildiği haberleri Türkiye ve dünyadaki Müslümanlardan büyük tepki toplasa da kanlı saldırılar Ekşi Sözlük'te espri konusu olmaktan ileriye gidemedi.

Çeşitli yabancı basın gazeteleri tarafından da fotoğraflarla belgelenen katliam haberleri 'Ekşiciler' tarafından espri ve hakaret konusu oldu.

‘Kur'an'ı yırtıp içkilerine katıp içiyorlar' başlığıyla açılan entry'de Orta Afrika temsilcisi Brahim Ousman'ın sözleriyle ve direkt olarak Müslümanların kutsal kitabı olan Kur'anı Kerim ile 'aklınca' alay edildi.

Ousman'ın ifadelerini kurgu ve yalan olarak niteleyen ekşi sözlük, Kur'an'a da hakaret etmeyi ihmal etmedi.

İşte o mide bulandıran hakaretler:

1-198.jpg

2-053.jpg

08:54
 // ali aşçı
yaşasın zalimler için cehennem......
11 Mayıs 2014 08:54
a
 // a
Bunlar Cenehhenim o Ateşini yeyincede böyle diyebilceklermi acaba o zaman görürüz o enayileri....
11 Mayıs 2014 Pazar 01:44
23:57
 // İT İT'E BENZER
Güneş'e taş atmayla, güneş sönmez. Bu hareketleri ile aklısıra bizimle alay ediyorlar. Beton kafalılar ayna yüzü görmemiş ki. Kemal, Kemal'e; it, it'e benzer....
10 Mayıs 2014 23:57
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler