YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ekşi ile ilgili konuştu
Star gazetesi yazarı Şamil Tayyar Oktay Ekşi'nin istifasını getiren yazısıyla ilgili Aydın Doğan'la konuştu. İşte Aydın Doğan'ın açıklamaları;
Ekşi ile ilgili konuştu
03 Kasım 2010 / 12:31 Güncelleme: 03 Kasım 2010 / 12:31

Hürriyet'in başyazarı Oktay Ekşi'nin yazısı ve o yazının üstüne istifası ile ilgili Star gazetesi Ankara Temsilcisi Aydın Doğan'la konuştu. İşte Doğan'ın anlattıkları;

Dün Aydın Bey’i aradım. Açıklama yapmak istemedi ama bir süre sohbet imkanımız oldu. 9 yıl Milliyet’te patronluğumu yapan Aydın Bey, çok üzgündü, bu üzüntüsü sadece sözcüklere değil ses tonuna da yansımıştı.

Gazetecilik dürtüsüyle sohbetin bir kısmını yazmak istedim, Aydın Bey, “Şamil bana gazetecilik yapma” diye sitem etti, ısrarım karşısında şöyle dedi: “Bu konuda hiçbir şekilde değerlendirmemin çıkmasını istemiyorum, çok yoruldum, bab-ı ali’de çalışanların yüzde 85’i benim kuruluşlarda çalışmıştır ama sabah erken kalkan bana küfretmeyi, spekülasyon yapmayı kendine ilke edinmiş sanki, buna üzülüyorum, çok dertliyim, lütfen hiçbir şey yazma. İlla yazacağım diyorsan sana bıraktım. Ama yazmazsan memnun olurum.”

Aydın Bey’in bu hassasiyetine binaen sadece sözlerinden çıkardığım bazı mesajları ve bir iki kısa cümleyi aktarmakla yetinmek istiyorum.

1- Tartışma konusu olan sözcükler yazıya gece saat 24’den sonra kontrol dışı eklenmiş, önceden kesinlikle haberi yok.

2- İstifa baskısı yapılmadı, ancak istifa ettiğinde arkasında durma ihtiyacı hissedilmedi.

Aydın Bey ayrıca dedi ki: “Oktay Bey kendine yakışanı yaptı. O sözler bana söylense ben de isyan ederdim.”

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler