YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ekrem Dumanlı'ya kötü haber
Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Zaman gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı hakkında, "Cumhurbaşkanına hakaret" ve "tehdit" suçlarından soruşturma başlattı.
Ekrem Dumanlı'ya kötü haber
04 Eylül 2015 / 15:20 Güncelleme: 04 Eylül 2015 / 18:26

Hakkında soruşturma başlatılınca yurtdışına kaçan Akın İpek’in kanalına çıkıp Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı “Ya adam gibi gidecek. Ya da gitmek zorunda kalacak” diyerek tehdit eden Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı hakkında Cumhurbaşkanına hakaret ve tehdit suçun kapsamında soruşturma başlatıldı.

Tahşiyecilere kumpas soruşturmasında şüpheli olan Ekrem Dumanlı, geçtiğimiz günlerde Kanaltürk isimli televizyonda Tarık Toros'un programına çıkarak Akın İpek hakkında FETÖ'ye finansman sağladığı terör propagandası yaptığı ve zimmet iddiasıyla başlatılan soruşturma konusunda ağır eleştirilerde bulunmuştu.

Ekrem Dumanlı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı kasdederek "Ya adam gibi gider. Ya da gitmek zorunda kalır. Vicdanlar kaldırmayınca ne olacak? 'Ben sizin üstünüze bindim daha da inmem.' diyor. Böyle olur mu? Gider abicim gider. Bu gidişle Türkiye'nin tabanı sola kayar." İfadelerinde bulunmuştu.

Dumanlı'nın bu sözleri gerek sosyal medyada gerekse de çeşitli internet sitelerinde haber olarak yer alması üzerine harekete geçen Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı Dumanlı hakkında Cumhurbaşkanına hakaret ve tehidt suçu kapsamında re'sen soruşturma başlattı.
Başsavcı Vekili İdris Kurt tarafından başlatılan soruşturma kapsamında Ekrem Dumanlı'nın ifadeye çağırılacağı öğrenildi.

Yilan
 // uykucu
Dilini koparin....
04 Eylül 2015 Cuma 16:58
bi külah dondurma
 // gül argu
oh olsun türkiyeye benden bi külah dondurma . buzgibi ferahladım .milleti sitrese sıkıntıya sokuyorlar .yazar bozuntuları .inşallah davamı gelir ....
04 Eylül 2015 Cuma 14:03
BU PARALEL CERAHATI YA KAZINIP KÖKÜ KURUTULACAK
 // Kara Murat
PARALELCİLERLE CEMAATCİLER AYRIŞIP SADE MÜSLÜMAN OLMADIKÇA

BİR ARAYA GELİNEMEZ....KÖKLERİ KAZINIP GEREKEN YAPILMALI......
04 Eylül 2015 Cuma 13:58
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler