YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ekrem Dumanlı'dan karar sonrası açıklama
Ekrem Dumanlı'dan karar sonrası açıklama
19 Aralık 2014 19:30
Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı hakkındaki serbest bırakılma kararsı sonrasında; "İçimde burukluk var. Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca da burada olmalıydı" dedi.

İstanbul merkezli "paralel yapı" operasyonu kapsamında gözaltına alınan ve İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimliği'nce adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakılan Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı, Çağlayan Adliyesi çıkışında açıklama yaptı.

Dumanlı, Zaman gazetesi ve Samanyolu televizyonunun hedef alınarak basın özgürlüğünün tehdit edildiğini öne sürdü.

Haklarında "suç isnat edilerek çalışma yapıldığını" savunan Dumanlı, terör örgütü üyeliği iddiasıyla gözaltına alındığını hatırlatarak, "bu iddiayı sahiplerine iade ettiğini" belirtti.

"herkül.org'dan alınmış haber ile iki köşe yazısı nedeniyle ıstırap çektiklerini" iddia eden Dumanlı, gece boyunca savcıya ifade verdiklerini anlattı.

Geceyi geçirdikleri Çağlayan'daki Adalet Sarayı'nın -7. katındaki "nezarethaneyi" kalorifer bulunmadığı iddiasıyla eleştiren Dumanlı, gözaltında iken bir bebeğinin dünyaya geldiğini belirtti.

Dumanlı, "Demokrasiye karşı bir yanlış yapmışsam, evrensel değerlere karşı bir yanlış yapmışsam 10 sene değil ömür boyu çıkmak istemem. Ama bir suçumuz yok. 'Bebeğin oldu, adını Saadet koymuşsun. Saadet duyar mısın?' diye sorsanız. Duymam. İçimde bir burukluk var. Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca da burada olmalıydı" şeklinde konuştu.

 

AA

19:37
 // Çetin
Yargı kararlarına herkes saygı duymalı. Bu Konuda yargı önyargılı olsaydı serbest bırakılmaya bilirdin....
19 Aralık 2014 19:37
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler