YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ekrem Dumanlı'dan 'hicret' talebi!
Zaman gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği'nden sürpriz bir şekilde istifa eden Ekrem Dumanlı yurt dışına çıkmak için mahkemeye başvurdu. Dumanlı dört gözlere kararın sonucunu bekliyor.
Ekrem Dumanlı'dan 'hicret' talebi!
07 Ekim 2015 / 10:53 Güncelleme: 07 Ekim 2015 / 17:26

Tahşiye kumpası soruşturmasında 33 kişi hakkında dava açılırken dosyası ayırılan Ekrem Dumanlı yurtdışına çıkmak için mahkemeye başvurdu.

İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimliği tarafından Tahşiyecilere kumpas soruşturması kapsamında hakkında yurtdışına çıkış yasağı konulan Ekrem Dumanlı bu yasağı talep eden soruşturma savcılığına kaldırılması talebiyle müracaat etti. Dumanlı dilekçesinde, hakkındaki iddialarla yurtdışına çıkışının bir ilgisi olmadığını ileri sürdü.

DÖRT GÖZLE KARARI BEKLİYOR

Ekrem Dumanlı'nın avukatı kanalı ile yaptığı başvuru değerlendirilmek üzere İstanbul 10. Sulh Ceza Hakimliği'ne gönderildi. Talebi bu hakimlik karara bağlayacak. Dumanlı'nın dört gözle mahkemeden çıkacak kararı beklediği öğrenildi.

KAÇMAK 'HİCRET' OLDU

Ekrem Dumanlı Zaman'daki Genel Yayın Yönetmenliği görevinden önceki gün ayrıldığını duyurmuştu. Bilindiği gibi paralel yapıya yakın bazı önemli isimlerin yurtdışına çıkış yapmaları, yapıya yakın bazı ilahiyatçılarca 'Hicret'olarak nitelendirilmişti.

kaçış
 // hasan zorba
israil ajanlarını birer birer türkiyeden alıyor...
07 Ekim 2015 Çarşamba 19:58
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler