YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ekrem Dumanlı kayıplara karıştı
Zaman Eski Yayın Yönetmeni Dumanlı hakkında 18 Eylül'de yakalama kararı alındığı, Dumanlı'nın 50 gündür polisten saklandığı, cep telefonu kullanmadığı ve hatta "Yakalanırım" diye oy dahi vermediği ortaya çıktı.
Ekrem Dumanlı kayıplara karıştı
09 Kasım 2015 / 08:09 Güncelleme: 09 Kasım 2015 / 08:32

Sabah'ın haberine göre; Zaman gazetesinin eski Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı hakkında 18 Eylül'den bu yana gözaltı ve yakalama kararı bulunduğu, Dumanlı'nın da 50 gündür polisten köşe bucak kaçtığı ortaya çıktı.

Dumanlı'nın yakalanma korkusuyla cep telefonu kullanmadığı, evine gitmediği, hatta 1 Kasım'da oy bile kullanmadığı anlaşıldı.

Ekrem Dumanlı'nın 5 Ekim günü yani yakalama kararından yaklaşık 20 gün sonra istifa ettiği, gazeteye bir daha uğramadığı da anlaşıldı. 

ADRESİNDE BULUNAMADI 

Zaman Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı hakkında 18 Eylül'den bu yana yakalama kararı bulunduğu ortaya çıktı.

Dumanlı'nın hakkında yakalama kararı çıkarılmasından yaklaşık 20 gün sonra 5 Ekim günü gazetedeki görevinden istifa ettiği, gazeteye bir daha uğramadığı ve adeta sırar kadem bastığı ortaya çıktı.

Selam Kumpası soruşturması kapsamında hakkında tahkikat yürütüldüğü belirlenen Ekrem Dumanlı'nın İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili İrfan Fidan tarafından FETÖ lideri Fetullah Gülen'in talimatlarını örgüt üyelerine ulaştırdığı ve örgütün kurgusu doğrultusunda kamuoyu oluşturduğu iddiasıyla sorgulanmak istendiği, bu sebeple hakkında yakalama ve gözaltı kararı çıkarıldığı, fakat bir türlü adresinde bulunamadığı anlaşıldı.

Ekrem Dumanlı'nn yaklaşık 50 gündür polisten kaçtığı, kesinlikle kendi cep telefonunu kullanmadığı, evine de gitmediği belirlendi. Ekrem Dumanlı'nın 1 Kasım'da, Yenibosna'daki Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi'nde 3065 numaralı sandıkta oy kullanması gerekirken, sandık başına da gitmediği belirlendi.

Ekrem Dumanlı, Zaman gazetesinin yeni yayın dönemine geçişi ile ilgili geçtiğimiz günlerde düzenlenen programa da katılmazken Bugün TV'de geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen ve canlı olduğu iddia edilen röportajının da bant kaydı olduğu ileri sürüldü.

Dumanlı bu röportajda bir süredir rahatsız olduğunu, şehir dışında olduğu için de Bugün TV'ye desteğe gelemediğini ileri sürmüştü. 

İŞTE YAKALAMA GEREKÇESİ 

Ekrem Dumanlı hakkında çıkarılan yakalama kararının, "Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini Ortadan Kaldırmaya veya Görevlerini Kısmen veya Tamamen Yapmasını Engellemeye Teşebbüs" ve "Suç İşlemek Amacıyla Silahlı Örgüt Kurmak veya Yönetmek" suçlamaları kapsamında olduğu öğrenildi. 

 

SABAH

 // Rasim DUMAN
Diyarbakir Buyuksehir Belediyesi'ne ve Belediye Baskani Gultan KİSANAK'in evine baksinlar. Oralarda yoksa, ya Kandil'e gitmistir veya "guneydeki sevdikleri ulke"ye......
09 Kasım 2015 13:25
 // sv
Yiğit adam kalıbının adamı alnı açık yürür pislik yapan pisliği içinde boğulur. Çok ince hesaplar yaptılar ama herkes hep aynı şeyi dedi: Sizin hesabınız varsa Allahın (cc) da hesabı var. Allah(cc) dostlarına kumpas ve tuzak kurdular, kendilerine hristiyan ve yahudileri dost edinip pkk yı azdırarak ve destek atarak polisi askeri şehit ettirdiler bu paralel devlet yapılanması denen illet....
09 Kasım 2015 09:28
kaçacak
 // ali
sınır kapılarına, havaalanlarına, ermenistan çıkışlarına dikkat edin. her an tüyebilir. ...
09 Kasım 2015 Pazartesi 08:55
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler