YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ekrem Dumanlı Başbakan Erdoğan'ı Yezid'e benzetti
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarına ilişkin yorumlarda bulunan Ekrem Dumanlı Erdoğan'a hakarete varan bir benzetme ile karşılık verdi.
Ekrem Dumanlı Başbakan Erdoğan'ı Yezid'e benzetti
18 Ocak 2014 / 09:28 Güncelleme: 18 Ocak 2014 / 09:30

Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan alehinde ağır benzetmelerde bulundu. Ekrem Dumanlı Erdoğan'ın açıklamaları için çeşitli yorumlarda bulundu.

Başbakan'ın Haşhaşiler açıklamasından rahatsızlığını açıkça dile getiren Dumanlı sözünü daha ileri götürdü ve Erdoğan'ın tavırlarına ilişkin 'Yezid' benzetmesi yaptı.

Yezid benzetmesi

İslam dünyasına Kerbela acısını yaşatan Peygamberimizin torunu Hz Hüseyin'i öldüren Yezid'i örnek gösteren Dumanlı," Yezit İstanbul'u fethetmek için de gelmişti. Fakat siyasi merkezdeki goygoycular Yezid'i doldura doldura bir yere getirdiler" dedi.

Goy goycu eleştirisi

Yezid'in Eyüp El Ensari ile İstanbul'u kuşatmaya bile geldiğini anımsatan Dumanlı fakat yanındakilerin yönlendirmesi ile hatalar yaptığını anlatmaya çalıştı. Başbakan Erdoğan'a hakarete varan benzetmesini sürdüren Dumanlı şunları söyledi:

"Yezid 3 yıl yönetimde bulunmuş bir adamdır. 3 yılında kahraman olmuş bir adamdır. Hakkaniyet ve adaletten ayrılmasaydı İslam tarihi onun hakkında bambaşka bir şey yazacaktı. O zaman siyasetinin merkezinde oturan goygoycular Yezid'i doldura doldura bir yere getirdiler. Benim korkum şimdi de öyle bir hadisenin yaşanması" dedi.

İşte Ekrem Dumanlı'nın o açıklamaları:

19:22
 // M.N.A.
Sen ve senin şeytana hizmet hareketi başta mr.gülen yezid oğlu yezid siniz sizi gidi haşhaşiler ulan bu medyaniz olmsk üzere bütün srrvetinizi dilencilikle elde ettiniz saf ve temiz a nsfolu insanini sömurdünüz yakinda mr. Gülenin etrafinda sadece onunla cehhenemin dibine gidecek çakallar kslscak...
18 Ocak 2014 19:22
Artik susun !
 // Oruc
Bunlar konustukca cevremde ne kadar Fetocu varsa hepsinden nefret etmeye basliyorum. Türkiye yi zarara soktunuz bir örgütsünüz, size cemaat diyen yerin dibine batsin YALAKALAR !...
18 Ocak 2014 Cumartesi 12:34
//
 // Şahin Sevim
Zürriyetsiz adam /pardon adamlık bile bir meziyet değil mi ?...
18 Ocak 2014 Cumartesi 12:32
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler