YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ekmeleddin İhsanoğlu'dan ilk açıklama!
CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı önerisi olan Ekmeleddin İhsanoğlu'dan ilk açıklama geldi.
Ekmeleddin İhsanoğlu'dan ilk açıklama!
16 Haziran 2014 / 16:04 Güncelleme: 16 Haziran 2014 / 16:09

CHP'nin Cumhurbaşkanlığına ''çatı aday'' olarak önerdiği Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu,   "Bu uzlaşmanın odak noktasında olmak büyük bir teveccühün eseridir. Şüphesiz ki Türkiye gibi büyük bir ülkede bu yüce makama layık, görevini hakkı ile ifa edecek çok sayıda üstün vasıflı şahsiyetlerin varlığı muhakkaktır. CHP ve MHP'nin bu konudaki ortak kararını saygı ve teşekkür ile karşılıyorum'' ifadesini kullandı.

İhsanoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'de cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk defa halkın oyları ile yapılacağı bu dönemde böylesine büyük bir uzlaşmanın  gerçekleşmiş olmasının Türkiye'de demokratikleşme süreci açısından çok önemli bir dönemeci belirlediğini belirterek, şunları kaydetti:

''Milletin muhtaç olduğu ve ısrarla talep ettiği bu uzlaşma şüphesiz ki ülkemizde huzur ve istikrarın sağlanması için atılmış mühim bir adımdır. Bu uzlaşmanın  odak noktasında olmak büyük bir teveccühün eseridir. Şüphesiz ki  Türkiye gibi büyük bir ülkede bu yüce makama layık, görevini hakkı ile ifa edecek çok sayıda üstün vasıflı şahsiyetlerin varlığı muhakkaktır. CHP ve MHP'nin bu konudaki ortak kararını saygı ve teşekkür ile karşılıyorum'' 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler