YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ekmeleddin İhsanoğlu'dan Başbakan'a yanıt!
İhsanoğlu, Başbakan Erdoğan’ın Samsun’da yaptığı ‘statükoya bekçi arıyorlar’ açıklamasına yanıt verdi.
Ekmeleddin İhsanoğlu'dan Başbakan'a yanıt!
06 Temmuz 2014 / 20:58 Güncelleme: 06 Temmuz 2014 / 21:05

Cumhurbaşkanı adayı Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, Başbakan Erdoğan’ın Samsun’da yaptığı ‘statükoya bekçi arıyorlar’ açıklamasını değerlendirdi. İhsanoğlu, “Ben yine polemiğe girmeyeceğim. Fakat ben Anayasa'ya bekçiyim, ben devletin birliğine, milletin dirliğine, bütünlüğüne bekçiyim” dedi.

Cumhurbaşkanı adayı İhsanoğlu, Beyoğlu Taksim’de vatandaşlarla buluştu. Ziyarete CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ile bazı MHP’li yöneticilerin de aralarında bulunduğu bir heyet eşlik etti.

İhsanoğlu'nun ilk durağı Taksim Parkı oldu

İhsanoğlu ve beraberindeki heyetin ilk durağı Taksim Gezi Parkı oldu. Burada vatandaşlarla sohbet eden İhsanoğlu, parkta gezintiye çıkan bir ailenin fertleriyle ayak üstü sohbet etti ve 3 aylık bir bebeği sevdi. Bu sırada parktan geçen bir vatandaş ise İhsanoğlu'na nostaljik tramvay maketi hediye etti. İhsanoğlu hediye için vatandaşa teşekkür etti.

Japon turistlerden İhsanoğlu'na alkış

Gezi Parkı çıkışında bir grup Japon turist İhsanoğlu’nu çeken kameraları görünce bir anda İhsanoğlu’na alkış tutmaya başladı. Gazetecilerin kimi alkışladıkları sorulan Japon turistlerin ‘bilmiyoruz’ yanıtı üzerine İhsanoğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı olduğu söylenerek bilgilendirildi.

İstiklal Caddesi'nde vatandaşlarla selfie çektirdi

Daha sonra heyetle parktan ayrılan Ekmeleddin İhsanoğlu, İstiklal Caddesi üzerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Burada da caddeden geçen vatandaşlarla sohbet eden İhsanoğlu, yoğun istek üzerine selfie çektirdi. İhsanoğlu’nun destek gezisi sürerken İstiklal Caddesi üzerinde bulunan CHP Beyoğlu İlçe Başkanlığı balkonundan ise üzerine karanfiller saçıldı. Bu sırada vatandaşlar hep bir ağızdan “Türkiye seninle gurur duyuyor” şeklinde sloganlar attı.

Erdoğan'ın 'Statükoya bekçi arıyorlar' açıklamasına atıfta bulundu

Cumhurbaşkanı adayı Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, daha sonra İstiklal Caddesi üzerinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin “Başbakan Erdoğan Samsun’da ‘statükoya bekçi arıyorlar’ dedi. Siz statükoya bekçi olarak mı geliyorsunuz? Sayın Başbakan'ın bu yöndeki açıklamasını nasıl değerlendiriyorsunuz” şeklindeki soruya İhsanoğlu, “Ben yine polemiğe girmeyeceğim. Fakat ben Anayasa'ya bekçiyim, ben devletin birliğine, milletin dirliğine, bütünlüğüne bekçiyim. Ben hak ve hukukun uygulanmasına kanun hakimiyetine bekçiyim. Ben insanların eşit muamele görmelerine bekçiyim. Ben Anayasa’da yazılı olan hükümlerin bekçisiyim” diye yanıt verdi.

 

 

İHA

Adını öğrenemedik bi türlü (ben napiim, Bahçeli, Kılçıkdaroğlu bile öğre
 // Süleyman
Ekmel\'miydi yoksa Ekmeleddin ya da Ekmelettin...!
Yahu Ekmelettin, sen ne ettin, dua et de duymamış olsun RTE
Yahu sen çılgınmısın, bir laf attığın adama bak, bir de kendine
Yüreğim parçalanıyor, sana haksızlık buu, sen Tüy siklet köy 3.cüsüsün, karşındaki Ağır Siklet Dünya Şampiyonu
Bi daha duymayayım, bu seferlik ama \"bir seferlik\" RTE\'den rica edeceğim, beni kırmayıp \"duymamış gibi\" yapsın diye
Ama bi daha bu ölümcül hatayı yaparsan, sonucuna katlanır, kendi başının çar...
07 Temmuz 2014 Pazartesi 02:22
21:17
 // EKMELEDDİN'İN SUÇU NE
Taşıma su ile değirmen dönmez. Ekmoş'da bir cevher görüyorum. Tiyatro oyunculuğuna emin adımlarla ilerleyebilir. Gerçi şu anki durumu, sokakta kamera şakası çekimlerine benziyor....
06 Temmuz 2014 21:17
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler