YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ekmeleddin İhsanoğlu ortaya çıktı
Ekmeleddin İhsanoğlu ortaya çıktı
26 Eylül 2014 15:05
Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP ve MHP'nin çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu Akbank Sanat'ın Marcel Broodhaers sergisine katıldı.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra hemen hemen hiçbir yerde görülmeyen Ekmeleddin İhsanoğlu, Pazartesi günü Sakıp Sabancı Müzesi’nin Joan Miro sergisi açılışının ardından önceki gün de Akbank Sanat’ın Marcel Broodthaers sergisi açılışında görüldü.

İhsanoğlu: Söyleyeceklerim bitti

İstiklal Caddesi’nin önemli sanat merkezlerinden Akbank Sanat’ta Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman’ın küratörlüğünde hayat bulan “Sözcükler, Nesneler ve Kavramlar” başlıklı sergi, 20. yüzyıl kavramsal sanatının öncülerinden Marcel Broodthaers’e dair kapsamlı bir seçki sunuyor. Sergide sanatçının şiirden kavramsal sanata geçişini simgeleyen “Pense-Bête”, sık sık kullandığı yumurta kabuklarından oluşan “289 Coquilles d’Oeufs” gibi pek çok eseri yer alıyor.

Açılışın sonlarına doğru geceye katılan İhsanoğlu da, küratör Hasan Bülent Kahraman eşliğinde sergiyi gezdi. Eserleri ilgiyle inceleyen İhsanoğlu’na soru sormak üzere yaklaştığımızda “Ben söyleyeceğim her şeyi 10 Ağustos’ta söyledim. 11 Ağustos’ta söyleyeceklerim bitti. Sadece bir sanat faaliyeti için buradayım” dedi.

20:37
 // vatandaş
adam ne yapsin 14 parti desteğiyle girdiği seçimden istediklerini alamayıp çatının altında kalınca, geriye ne kalır SANAT...
26 Eylül 2014 20:37
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler