YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ekmeleddin İhsanoğlu MHP ve BBP'yi çıldırtacak
Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, "Abdullah Öcalan'ın özgürlüğüne onay verir misiniz?" sorusuna MHP ve BBP'yi çıldırtacak bir açıklama yaptı.
Ekmeleddin İhsanoğlu MHP ve BBP'yi çıldırtacak
24 Temmuz 2014 / 13:33 Güncelleme: 24 Temmuz 2014 / 13:33

CHP ve MHP'nin cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, BirGün gazetesine verdiği mülakatta çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Ekmeleddin İhsanoğlu, "Abdullah Öcalan'ın özgürlüğünü onaylar mısınız?" sorusuna MHP ve BBP'yi küplere bindirecek bir yanıt verdi.

Öcalan'ın özgürlüğüne onay verir misiniz?

"Mutabakata önem veriyorsunuz. Meclis'ten Abdullah Öcalan'ın özgürlüğünü ya da ev hapsini sağlayacak yasa gelse, onaylar mısınız?" sorusuna şöyle yanıt verdi.

Mutabakat varsa Cumhurbaşkanı seçmek zorunda

"Cumhurbaşkanının görev ve yetkileri ortada. Bu yetkilerle Cumhurbaşkanı hükümetten, meclisten gelen her şeyi vicdani kanaati halktan aldığı güçle kamuoyunun hassasiyeti ve Anayasa'nın hükümleri ışığında yapması lazım. Bu çerçevede davranmayan cumhurbaşkanı, görevlerini hakkıyla ifa eden bir cumhurbaşkanı olamaz.

Bu anlayış içinde toplumda mutabakat olan her şeyi cumhurbaşkanı da kabul etmek durumundadır. Çankaya'ya kendi gündemi ve siyasi görüşleriyle çıkan bir cumhurbaşkanı kriz yaratır."

16:49
 // Ahmet
Proje adam şaşırdı.kominist,faşist,şeriatçı,kemalist,neo-con. Hangi birine yaransın ..zavallı normalde % 1 almaz bu mısırlı ek-sisi..zorlama ve nefret'e rağmen 20 puan farkla tuş oluyor tüm anketlerde.....
24 Temmuz 2014 16:49
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler