YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ekmeleddin İhsanoğlu başörtüsüne karşı mı?
CHP ve MHP'nin çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, başörtüsüne karşı mı? Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü ve aynı zamanda Nur Cemaati’nin önde gelen isimlerinden Prof. Dr. Ahmet Akgündüz İhsanoğlu'nun Başörtüsüyle ilgili o açıklamalarını gündeme getirdi.
Ekmeleddin İhsanoğlu başörtüsüne karşı mı?
26 Haziran 2014 / 11:45 Güncelleme: 26 Haziran 2014 / 11:47

Akgündüz, muhalefetin çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu hakkında çok konuşulacak bir iddiada bulundu. 'Elimde masonluğuna dair bir belge yok ama İhsanoğlu'nun masonların adayı olduğunu düşünüyorum!"

Akgündüz ayrıca Bediüzzaman'ın sözlerinden iktibas yaparak CHP'nin hiçbir zaman kendi iradesiyle iktidara gelemeyeceğini, ya askeri ihtilalle ya da birilerinin payanda olmasıyla başa geldiğini' söyledi.

Bediüzzaman'ın Menderes'i zamanında 'halkçıların ırkçıları elde ederek kendisini devirmek istedikleri' konusunda uyardığını ancak Menderes'in bu ikaza kulak asmayarak acı akıbetle karşılaştığını ifade etti. Akgündüz, Kürtlerin büyük çoğunluğunun, milliyetçilerin ve dindarların 'karanlık noktaların projesine' itibar etmeyeceklerini de ekledi.

"CHP asla kendi iradesiyle iktidara gelemeyecektir"

Nur Cemaati dediğinizde Bediüzzaman'ın şu anda yaşayan beş talebesini kastetmek lazım. Risale-i Nur Cemaati bu olan bitenlerin ve fitne hareketlerinin içinde değildir. Şu andaki mevcut iktidarın yaptığı müspet hareketleri şiddetle destekliyor.

Tarih tekerrürden ibaret. Aynı olay Menderes döneminde de olmuştur. Demokrat Parti'nin son günlerine doğru, son seçimde, o zamanın MHP'si olan Millet Partisi ile Millet Partisi ittifaka gitmiştir. Bu tehlikeyi sezen Bediüzzaman Said Nursi hemen kaleme sarılmış, talebelerine bir mektup yazdırmış ve eski Demokrat Parti Milletvekili Tahsin Tola'yla beraber Adnan Menderes'e iletmiş.

Ama ne acıdır ki Menderes bu sese kulak veremedi. Neticede Bediüzzaman'ın korktuğu oldu. Şartlar hiç değişmedi, aynen devam ediyor.

Bediüzzaman'ın cümlesi şuydu: "CHP bu milletin kendi iradesiyle asla iktidara gelmeyecek." Ya askeri ihtilalle gelmiş, ya birileri payanda olmuş gelmiş, tek başına gelmemiş. Eğer iktidara gelirse CHP, CHP'nin altında dinsizlik ve komünizm bu ülkeye hakim olacak. Bediüzzaman bunu çok açık bir şekilde ifade ediyor. Bu sebeple, Adnan Menderes'e, "halkçılar ırkçıları elde edip seni devirmeye çalışıyorlar, İslamiyet namına endişe duyuyorum" demiştir.

Başbakan'ı devirmek istiyorlar

Sayın Başbakan'a şunu söylemek istiyorum; Menderes'in başında çevirilen dolap sizin de başınızda çevirilmek isteniyor. Müslüman milletimize de haykırıyorum; "halkçılar ırkçıları elde edip başbakan'ı devirmeye çalışıyorlar. Bediüzzaman bu beladan kurtulunması için iki şeyi tavsiye ediyor: birincisi, Risale-i Nur Külliyatı'nı Diyanet eliyle resmen neşret.

Nitekim Başbakanımız bunu yaptı ve her yerde iftiharla söylüyor. İkincisi, Ayasofya'yı 500 yıllık eski vaziyetine iade et. Umarım ya seçimden önce, ya da seçimden sonra, Bediüzzaman'ın istediği, birilerince basit bir şey gibi görülen Ayasofya'nın açılışını umarım gerçekleştirir…

CHP hiç değişmedi. İktidara tekrar gelse...

Bediüzzaman'ın söylediklerini Deniz Baykal'a da iletmiştim. Bediüzzaman diyor ki; "CHP'nin yüzde 5'i hariç, eğer Risale-i Nur külliyatını okuyup imanlarını kurtarırlarsa bana ne kadar zulmetmiş olurlarsa olsunlar ben hakkımı helal ederim." İkincisi, CHP asla değişmemiştir. Yeniden iktidara gelseler, bediüzzaman'ın haykırdığı önemli fitneleri ve dindarlara yaptıkları zulümleri tekrarlayacaklardır.

İhsanoğlu'nun babası CHP tarafından yurtdışına sürülen alimlerden. Kendisini ben 25 yıldır tanırım. Genel sekreterliğe aday olduğunda Başbakanımızın ülke ülke dolaşarak gayret gösterdiğini biliyorum. Benim fikrimin değişmesi Cidde seyahatinde oldu. Ben İslam Konferansı Teşkilatı'nı ziyarete gittim. Oradaki Türk asıllı daire başkanları öyle şeyler söylediler ki ben bir sonuca vardım. Elimde onun masonluk belgesi olmamasıyla beraber, İhsanoğlu'nun masonların adayı olduğu kanaatindeyim!

Başörtüsü meselesi de var. Çok sevdiğim ve saydığım bir devlet adamının kızının başörtüsüne muhalefet edecek kadar başörtüsüne karşı… Ben bunu söylediğimde inanmadılar. Beni radikal buldular. Ben hakkı konuştuğumu söylemiştim. Bir gazetede çıkan röportajını da okudum İhsanoğlu'nun. 'Başörtüsü asla dindarlığın işareti değildir' diyordu İhsanoğlu. Daha başka bir şey söylemek istemiyorum şahsıyla ilgili. Şu andaki Başbakanımız ve hükümet erkanımız şuurlu bir şekilde yürüyorlar.

Kürt milletinin yüzde 85'inin, ne de milliyetçilerin, ne de Mustafa Kamalak ve arkadaşlarının karanlık noktaların projesi olan böyle bir projeye rıza göstermeyeceklerine inanıyorum. İkinci bir Demirel istemiyorum.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler