YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ekinci'ye tutuklama talebi
Ekinci'ye tutuklama talebi
26 Nisan 2012 21:50
Kozmik oda komutanı Tuğgeneral Ekinci için de tutuklama istendi...

Özel yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'nin yürüttüğü 28 Şubat soruşturması kapsamında, eski Jandarma Genel Komutanı emekli Orgeneral Fevzi Türkeri'nin de arasında bulunduğu 10 kişi tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Ankara Adliyesi'ne getirilen 11 şüphelinin savcılık sorgusu tamamlandı.

Özel yetkili cumhuriyet savcılarınca şu ana kadar ifadesi alınan 11 zanlıdan, eski Jandarma Genel Komutanı emekli Orgeneral Fevzi Türkeri ve emekli Korgeneral Yıldırım Türker'in de arasında bulunduğu 10 kişi tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Emekli Yüzbaşı Tanju Sirmen savcılık sorgusu sonrasında serbest bırakıldı.

Bir şüphelinin savcılık sorgusu ise halen devam ediyor.

TCK'nın ''Hükümete karşı suçu'' düzenleyen 312. maddesi kapsamında tutuklanmaları talep edilen zanlılar, Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi Nöbetçi Hakimince sorgulanacak.

20:46 Özel yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'nin yürüttüğü 28 Şubat Soruşturması kapsamında, adliye getirilen kişilerden biri daha tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Özel yetkili cumhuriyet savcılarınca şu ana kadar ifadesi alınan zanlılardan, eski Jandarma Genel Komutanı emekli Orgeneral Fevzi Türkeri ve emekli Korgeneral Yıldırım Türker'in de arasında bulunduğu 10 kişi tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilmişti.

Savcılık sorgusu devam eden 1 kişi daha tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Söz konusu 11 kişi, Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi Nöbetçi Hakimliği'nde sorgulanıyor.
(AA)

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler